Report z CC Ostrava 11.4.2018

Report z CC Ostrava
BÁJEČNÝ A VELICE VYDAŘENÝ ÚVOD MČR a POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018
236 STARTUJÍCÍCH A 26.289,- Kč PRO MARTINA BERANA!!!


Po více jak pětiměsíční závodní pauze se první dubnový víkend 7.-8.4.2018 rozjela v Ostravě - Mariánských horách, další sezóna divize Endura Českomoravské asociace motocyklového sportu seriálem Mistrovství České republiky a Poháru CAMS Cross Country OPEN 2018.
První letošní mistrovský podnik hostili pořadatelé z Motosport klubu Ostrava a je třeba hned v úvodu poznamenat, že se k jejich chvályhodné, utěšené a všemi vysoce kladně hodnocené snaze se svým dílem přidalo i krásné jarní slunečné počasí s teplotami vysoce nad 15 stupňů celsia a všude přítomná pohodová a přátelská atmosféra vyšperkovaná pěknou diváckou účastí.

Celým víkendem se navíc nesl báječný duch solidarity při pomoci Martinovi Beranovi. Účastník našeho seriálu si v loni při jízdě na motocyklu poranil páteř a nyní je připoután k invalidnímu vozíku.
Při dobrovolném výběru do kasičky se nashromáždilo úctyhodných 26.289,- Kč. Akce bude pokračovat i na dalších podnicích CAMS až do červnového podniku v Rudníku, kde bude Martinovi celková vybraná částka předána.
Navíc před prvním letošním startem jsme Martina společně pozdravili v on-line přenosu a nalepením samolepky s jeho startovním číslem 903 všemi, kdo do kasičky přispěli, jsme Martina i "svezli" během závodů na svých strojích.

Ostravský závodní areál je specifický především tím, že je za chemičkou a na téměř absolutní rovině břehu Odry. To však neznamená, že by šlo o jednoduchý začátek sezóny. Ba právě naopak. Trať je dlouhá 6400 metrů a pořadatelé na ní připravili krom složitých výjezdů a sjezdů, úplně vše, co k terénnímu závodění patří. Klasické endurové lesní pasáže, motokrosové prvky, extrém úsek plný umělých překážek, dlouhé rovinky, táhlé i zavřené zatáčky, kamení a několik různých typů povrchu. Na své si přišel opravdu každý jezdec a po dlouhé zimě se tato volba ukázala jako nejlepší možná.

Hned první start Poháru a některých mistrovských kategoriích –MČR Veterán 50, 80 OPEN a ŽENY, jasně ukázal, že závody asociace CAMS budou letos ve znamení lítých bojů o každou příčku ve vysoké konkurenci v každé vypsané třídě a kategorii a při pohledu na naplněný startovní rošt se je opravdu letos na co těšit.
Po prvním letošním stominutovém závodu, slavili vítězství ve svých kategoriích, Petr Dokoupil z Beta enduro teamu – Veterán 50, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec v kategorii 80 OPEN, Michaela Polívková – Beta enduro team v kategorii ŽENY. V poháru se z prvních letošních vítězství radovali E1 – Jiří Lečbych Enduro Team Slovácko, E2 Tomáš Vašek, E3 Roman Šebesta, Veterán Open Miloš Lelek MSK Motosport a mezi pohárovými Veterány 50 Luboš Dvořáček opět z MSK Motosportu.

Ve 12.30 hod. se na svůj první letošní start postavili i jezdci MČR I. a II. výkonnostní třídy.
I v tomto případě šlo při pohledu na startovní rošt o jasný signál v jak silné konkurenci budou letos jezdci sbírat mistrovské body a pódiová umístění.
Letošní první vítězství si po dvouhodinovém závodu v absolutním pořadí vybojoval Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány bral první letošní vítezství Daniel Neumann. Ve II. výkonnostní třídě se těšili z prvního plného bodového zisku Vojtěch Sekanina z Enduro klubu Palkovice v kategorii E1, JIří Kelich z KESTONE Teamu v kategorii E2 a mezi veterány Štěpán Říha.

V 15.30 hod. se ke svému závodu postavili i hobby jezdci a dvojice, aby bojovali o pohár starosty Mariánských hor. Dvouhodinovka i zde přinesla pěkný divácký zážitek, avšak bohužel i několik zranění. Bohužel, jeden z jezdců přecenil své síly na jedné z překážek a zlomil si obratel. Doufejme, že půjde jen o zlomeninu a jezdec se brzy vrátí ke své vášni. Lékařská služba se tentokrát opravdu nenudila. Naštěstí všechna zranění, krom zlomeného obratle, byla lehčího rázu.
Pohár starosty nakonec vybojovali Jakub Langhamr a David Kejzlar ve dvojicích Elite, Miroslav Pavlík a Bohumil Michálek ve dvojicích hobby, Jaroslav Čihák v kategorii Hobby veterán a Martin Prokeš v kategorii Hobby OPEN.
Večerní jarní pohodu dokreslila jasná obloha a zábava s místní kapelou. První den letošního seriálu Cross Country pod hlavičkou CAMS byl za námi a my už netrpělivě natěšení vyhlíželi den druhý.

Nedělní ráno nás opět pozdravilo slunečními paprsky a příjemnými teplotami kolem deseti stupňů celsia. Program dne byl již v sobotu odložen o půl hodiny, pro oznámené zpoždění záchranné služby, a tak ti kdo slavili úspěchy o trochu déle, si mohli o půl hodinky přispat.
Ranní program v neděli většinou otevírají junioři v kategoriích 50 a 65 ccm. Bohužel už loni se nám na startu scházelo oproti letům minulým velmi málo jezdců. Buď odešli do motokrosu nebo dorostli a startují ve vyšších třídách.
Ne jinak tomu bylo i v Ostravě kde se na startu sešli jen dva jezdci na strojích o obsahu 65 ccm a jedna padesátka.
Pokud se situace nezlepší budeme vážně uvažovat co s těmi to kategoriemi, zda je vůbec vypisovat či ne, a to by myslím byla velká škoda.
Vítězství si z Ostravy odvezli Ondřej Kohut a Michal Klimeš.

V 10.30 hod. se na svůj druhý víkendový start postavilo opět více než osm desítek jezdců v pohárových a některých mistrovských kategoriích a ještě jednou se utkali o sadu bodů do tabulky seriálu.
Po sto minutovém boji na již značně rozbité trati brali plný počet bodů: Květoslav Kovář v MČR I Veterán 50, Vladimír Duchoslav Kovom Racing Team Liberec v kategorii MČR I 80 OPEN, Michaela Polívková Beta enduro team mezi ženami, Jiří Lečbych Enduro team Slovácko v Pohárových E1, Tomáš Vašek v E2, Robert Greihansel v E3, Miloš Lelek MSK Motorsport v kategorii Veterán OPEN a Luboš Dvořáček z MSK Motorsport v kategorii Veterán 50.

Ve 13.00 hod. odstartoval druhý mistrovský závod.
Stejně jako v sobotu byl absolutně nejrychlejším jezdcem domácí Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány byl nejrychlejší Rudolf Kavský z Beta enduro teamu.
V MČR II E1 bral vítězství Pavel Šmahel SMX RACING TEAM Rudník, E2 ovládl Jiří Kelich z KESTONE Racing a nelepší dvojkový veterán byl Petr Janeček.

Na závěr prvního víkendu lze jen konstatovat, že to byl skvělý úvod dalšího ročníku MČR a Poháru CAMS, velmi dobrá pořadatelská práce a skvělá atmosféra mezi 236 jezdci ze všech koutů naší vlasti.
Příští podnik bude hostit Šiklův mlýn a to konkrétně 5.-6. května 2018. Na viděnou v květnu.

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro

TV reportáž na Seznam Zprávy


14.4.2018

REGISTRACE CC ŠIKLŮV MLÝN

Byla spuštěna registrace na 2. podnik MČR a Pohár CAMS CC OPEN 2018 včetně registrace pro Hobby. Přihlásit do závodu se můžete ZDE.  Jiří Kučera Předseda Divize...

číst více


11.4.2018

Report z CC Ostrava

BÁJEČNÝ A VELICE VYDAŘENÝ ÚVOD MČR a POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 236 STARTUJÍCÍCH A 26.289,- Kč PRO MARTINA BERANA!!! Po více jak pětiměsíční závodní pauze se první...

číst více


10.4.2018

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE z CC OSTRAVA 2018

FOTOGALERIE: Pozdrav pro Martina Berana  Pohár CAMS - sobota - 1. část  Pohár CAMS - sobota - 2. část  MČR II. a MČR II. - sobota  Hobby a...

číst více


3.4.2018

PRVNÍ ZÁVODY CROSS COUNTRY V OSTRAVĚ

DÁMY A PÁNOVÉ - JE TO TADY.... O nadcházejícím víkendu se rozběhne další sezóna pod vlajkou CAMS. Stejně jako v roce 2017 bude první podnik hostit trať za chemičkou v Ostravě -...

číst více


27.3.2018

INVALIDNÍ VOZÍK PRO MARTINA BERANA BUDE UHRAZEN Z NADAČNÍHO FONDU AUTOMOTODROMU BRNO

Díky laskavému srdci a ochotě paní ředitelky Ivany Ulmanové a spolupráci s CAMS bude potřebná částka na úhradu invalidního vozíku poskytnuta z nadačního fondu pro rozvoj...

číst více


23.3.2018

CELKOVÉ VYHLAŠOVÁNÍ VÝSLEDKŮ SERIÁLU DO 5. MÍSTA I V ENDUROSPRINTECH

Jednomyslným rozhodnutím pořadatelů a jejich ochotě se na vyhlášení finančně spolupodílet, došlo k rozhodnutí o vyhlašování celkových výsledků, stejně jako v Cross Country tak i v...

číst více


20.3.2018

První závody CROSS COUNTRY v Ostravě

Sezóna DE CAMS 2018 se nezadržitelně blíží. Prvním podnikem odstartujeme 7. sezónu s ENDUREM CAMS při Cross Country v Ostravě 7.-8.dubna 2018. Nezapomeňte se včas přihlásit na...

číst více


9.3.2018

TEAMOVÉ LICENCE 2018

Pokud chcete aby byl ve výsledcích zobrazován váš team, je nutné požádat o "TEAMOVOU" licenci, přiložit seznam jezdců a uhradit příslušný poplatek -...

číst více


1.2.2018

KDO SE LETOS STANE 4. ŠŤASTNÝM MAJITELEM SKÚTRU HONDA CPX 125 OD AUTOMOTODROMU BRNO?

Stejně jako v předchozích třech letech máte možnost pokusit fortunu a odjed ze slavnostního vyhlášení Divize Endura CAMS s novým skútrem Honda CPX 125 od našeho partnera AUTOMOTODROMu...

číst více


30.1.2018

OD ROKU 2019 BUDE NA VŠECH PODNICÍCH DE CAMS ZAKÁZÁNO POUŽÍVÁNÍ ODHAZOVACÍCH FOLIÍ BRÝLÍ

Na výkonném výboru Divize Enduro CAMS byl schválen zákaz používání odhazovacích fólií od roku 2019. V roce 2018 mohou jednotlivý pořadatelé tento zákaz využít pokud jej...

číst více
16.1.2018

ENDURO SPRINT ÚŠTĚK - DUBIČNÁ 6.-7. ŘÍJNA 2018

ENDURO SPRINT ÚŠTĚK - DUBIČNÁ 6.-7. ŘÍJNA 2018 CC ÚPICE již 22. - 23. září 2018 Kalendář Divize Endura CAMS má finální podobu. Pro zařazení ES v Úštěku bylo...

číst více


11.1.2018

ČTVRTÝ ENDURO SPRINT - ÚŠTĚK

4. PODNIK ENDURA CAMS 2018 - ES ÚŠTĚK Aby těch dobrých zpráv nebylo málo, tak se nám podařilo domluvit další závod v enduro sprintu. Vrátil jsem se z jednání s úštěckými a...

číst více


10.1.2018

TŘETÍ ENDURO SPRINT OPAŘANY 25.-26.SRPNA 2018!

3. PODNIK SERIÁLU ENDURA CAMS 2018 - ES OPAŘANY 25.-26.SRPNA 2018! Poslední srpnový víkend se pod taktovkou Božetických pořadatelů okolo Radka Bareše pojede Enduro sprint OPAŘANY....

číst více


2.1.2018

REZERVACE STARTOVNÍCH ČÍSEL Z ROKU 2017 KONČÍ 15. ledna 2018!

Pokud chcete své číslo z roku 2017, nezapomeňte si včas zanominovat startovní číslo. Blokace čísel končí 15. ledna 2018. Nominace jsou v plném proudu na...

číst více