Report z CC Ostrava 11.4.2018

Report z CC Ostrava
BÁJEČNÝ A VELICE VYDAŘENÝ ÚVOD MČR a POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018
236 STARTUJÍCÍCH A 26.289,- Kč PRO MARTINA BERANA!!!


Po více jak pětiměsíční závodní pauze se první dubnový víkend 7.-8.4.2018 rozjela v Ostravě - Mariánských horách, další sezóna divize Endura Českomoravské asociace motocyklového sportu seriálem Mistrovství České republiky a Poháru CAMS Cross Country OPEN 2018.
První letošní mistrovský podnik hostili pořadatelé z Motosport klubu Ostrava a je třeba hned v úvodu poznamenat, že se k jejich chvályhodné, utěšené a všemi vysoce kladně hodnocené snaze se svým dílem přidalo i krásné jarní slunečné počasí s teplotami vysoce nad 15 stupňů celsia a všude přítomná pohodová a přátelská atmosféra vyšperkovaná pěknou diváckou účastí.

Celým víkendem se navíc nesl báječný duch solidarity při pomoci Martinovi Beranovi. Účastník našeho seriálu si v loni při jízdě na motocyklu poranil páteř a nyní je připoután k invalidnímu vozíku.
Při dobrovolném výběru do kasičky se nashromáždilo úctyhodných 26.289,- Kč. Akce bude pokračovat i na dalších podnicích CAMS až do červnového podniku v Rudníku, kde bude Martinovi celková vybraná částka předána.
Navíc před prvním letošním startem jsme Martina společně pozdravili v on-line přenosu a nalepením samolepky s jeho startovním číslem 903 všemi, kdo do kasičky přispěli, jsme Martina i "svezli" během závodů na svých strojích.

Ostravský závodní areál je specifický především tím, že je za chemičkou a na téměř absolutní rovině břehu Odry. To však neznamená, že by šlo o jednoduchý začátek sezóny. Ba právě naopak. Trať je dlouhá 6400 metrů a pořadatelé na ní připravili krom složitých výjezdů a sjezdů, úplně vše, co k terénnímu závodění patří. Klasické endurové lesní pasáže, motokrosové prvky, extrém úsek plný umělých překážek, dlouhé rovinky, táhlé i zavřené zatáčky, kamení a několik různých typů povrchu. Na své si přišel opravdu každý jezdec a po dlouhé zimě se tato volba ukázala jako nejlepší možná.

Hned první start Poháru a některých mistrovských kategoriích –MČR Veterán 50, 80 OPEN a ŽENY, jasně ukázal, že závody asociace CAMS budou letos ve znamení lítých bojů o každou příčku ve vysoké konkurenci v každé vypsané třídě a kategorii a při pohledu na naplněný startovní rošt se je opravdu letos na co těšit.
Po prvním letošním stominutovém závodu, slavili vítězství ve svých kategoriích, Petr Dokoupil z Beta enduro teamu – Veterán 50, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec v kategorii 80 OPEN, Michaela Polívková – Beta enduro team v kategorii ŽENY. V poháru se z prvních letošních vítězství radovali E1 – Jiří Lečbych Enduro Team Slovácko, E2 Tomáš Vašek, E3 Roman Šebesta, Veterán Open Miloš Lelek MSK Motosport a mezi pohárovými Veterány 50 Luboš Dvořáček opět z MSK Motosportu.

Ve 12.30 hod. se na svůj první letošní start postavili i jezdci MČR I. a II. výkonnostní třídy.
I v tomto případě šlo při pohledu na startovní rošt o jasný signál v jak silné konkurenci budou letos jezdci sbírat mistrovské body a pódiová umístění.
Letošní první vítězství si po dvouhodinovém závodu v absolutním pořadí vybojoval Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány bral první letošní vítezství Daniel Neumann. Ve II. výkonnostní třídě se těšili z prvního plného bodového zisku Vojtěch Sekanina z Enduro klubu Palkovice v kategorii E1, JIří Kelich z KESTONE Teamu v kategorii E2 a mezi veterány Štěpán Říha.

V 15.30 hod. se ke svému závodu postavili i hobby jezdci a dvojice, aby bojovali o pohár starosty Mariánských hor. Dvouhodinovka i zde přinesla pěkný divácký zážitek, avšak bohužel i několik zranění. Bohužel, jeden z jezdců přecenil své síly na jedné z překážek a zlomil si obratel. Doufejme, že půjde jen o zlomeninu a jezdec se brzy vrátí ke své vášni. Lékařská služba se tentokrát opravdu nenudila. Naštěstí všechna zranění, krom zlomeného obratle, byla lehčího rázu.
Pohár starosty nakonec vybojovali Jakub Langhamr a David Kejzlar ve dvojicích Elite, Miroslav Pavlík a Bohumil Michálek ve dvojicích hobby, Jaroslav Čihák v kategorii Hobby veterán a Martin Prokeš v kategorii Hobby OPEN.
Večerní jarní pohodu dokreslila jasná obloha a zábava s místní kapelou. První den letošního seriálu Cross Country pod hlavičkou CAMS byl za námi a my už netrpělivě natěšení vyhlíželi den druhý.

Nedělní ráno nás opět pozdravilo slunečními paprsky a příjemnými teplotami kolem deseti stupňů celsia. Program dne byl již v sobotu odložen o půl hodiny, pro oznámené zpoždění záchranné služby, a tak ti kdo slavili úspěchy o trochu déle, si mohli o půl hodinky přispat.
Ranní program v neděli většinou otevírají junioři v kategoriích 50 a 65 ccm. Bohužel už loni se nám na startu scházelo oproti letům minulým velmi málo jezdců. Buď odešli do motokrosu nebo dorostli a startují ve vyšších třídách.
Ne jinak tomu bylo i v Ostravě kde se na startu sešli jen dva jezdci na strojích o obsahu 65 ccm a jedna padesátka.
Pokud se situace nezlepší budeme vážně uvažovat co s těmi to kategoriemi, zda je vůbec vypisovat či ne, a to by myslím byla velká škoda.
Vítězství si z Ostravy odvezli Ondřej Kohut a Michal Klimeš.

V 10.30 hod. se na svůj druhý víkendový start postavilo opět více než osm desítek jezdců v pohárových a některých mistrovských kategoriích a ještě jednou se utkali o sadu bodů do tabulky seriálu.
Po sto minutovém boji na již značně rozbité trati brali plný počet bodů: Květoslav Kovář v MČR I Veterán 50, Vladimír Duchoslav Kovom Racing Team Liberec v kategorii MČR I 80 OPEN, Michaela Polívková Beta enduro team mezi ženami, Jiří Lečbych Enduro team Slovácko v Pohárových E1, Tomáš Vašek v E2, Robert Greihansel v E3, Miloš Lelek MSK Motorsport v kategorii Veterán OPEN a Luboš Dvořáček z MSK Motorsport v kategorii Veterán 50.

Ve 13.00 hod. odstartoval druhý mistrovský závod.
Stejně jako v sobotu byl absolutně nejrychlejším jezdcem domácí Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány byl nejrychlejší Rudolf Kavský z Beta enduro teamu.
V MČR II E1 bral vítězství Pavel Šmahel SMX RACING TEAM Rudník, E2 ovládl Jiří Kelich z KESTONE Racing a nelepší dvojkový veterán byl Petr Janeček.

Na závěr prvního víkendu lze jen konstatovat, že to byl skvělý úvod dalšího ročníku MČR a Poháru CAMS, velmi dobrá pořadatelská práce a skvělá atmosféra mezi 236 jezdci ze všech koutů naší vlasti.
Příští podnik bude hostit Šiklův mlýn a to konkrétně 5.-6. května 2018. Na viděnou v květnu.

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro

TV reportáž na Seznam Zprávy


16.10.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SEZÓNY ENDURA A CROSS COUNTRY CAMS 3.11.2018 - ŠIKLŮV MLÝN

Již po sedmé se sejdeme na poslední party roku na Šiklově mlýně. Nebude chybět bohatý program po celý den. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 od 17.00...

číst více


5.10.2018

POSLEDNÍ LETOŠNÍ PODNIK DIVIZE ENDURA CAMS - ES ŠIKLŮV MLÝN SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

20. – 21.10. 2018 SE ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH A VÍTĚZÍCH V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH JEDNOTLIVCŮ I DRUŽSTEV V ENDURU FEDERACE CAMS. Registrace je již v plném proudu na...

číst více


26.9.2018

ZÁVĚREČNÉ MČR A POHÁR CROSS COUNTRY v ÚPICI

7. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 HOSTIL SMX RACING TEAM RUDNÍK V ÚPICI - RADČI. LETOŠNÍM ABSOLUTNÍM MISTREM REPUBLIKY V CROSS COUNTRY SE STAL MILOSLAV ŠKUTA Z...

číst více


16.9.2018

MČR A POHÁR CAMS CC OPEN - POZVÁNKA NA FINÁLE V ÚPICI

VE VÝCHODOČESKÉ ÚPICI - RADČI SE O PŘÍŠTÍM VÍKENDU 22.- 23.září 2018 ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH ČR A VÍTĚZÍCH JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ VE VŠECH VYPSANÝCH TŘÍDÁCH SERIÁLU...

číst více


12.9.2018

ENDURO SPRINT ŠIKLŮV MLÝN 20.- 21.10.2018 - SPUŠTĚNA REGISTRACE

Byla spuštěna registrace na registrace.endurotabor.eu na letošní poslední podnik seriálu Endura CAMS na Šiklově mlýně. Veškeré info k závodu najdete v PP zde:...

číst více


5.9.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE CC ÚPICE

SPUŠTĚNA REGISTRACE MČR A POHÁR CAMS + HOBBY - ÚPICE 22.-23.9.2018 Na webu: entry.timechip.cz byla spuštěna registrace pro poslední díl seriálu MČR A POHÁR CASM CROSS COUNTRY OPEN...

číst více


4.9.2018

REPORT ZE ŠTERNBERKU+ODKAZ NA FOTO

KONEČNĚ JSME SE DOČKALI BLÁTIVÉHO ZÁVODU! 6. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 SE USKUTEČNIL V MORAVSKÉM ŠTERNBERKU POSLEDNÍ PRÁZDNINOVÝ VÍKEND. FOTO ZDE:...

číst více


29.8.2018

POZVÁNKA na CROSS COUNTRY ŠTERNBERK 1.-2.9.2018

6. DÍL MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 SPOLU SE ZÁVODEM "O POHÁR STAROSTY MĚSTA ŠTERNBERK" STARTUJE JIŽ TENTO VÍKEND 1.- 2. ZÁŘÍ VE ŠTERNBERKU Po dvou měsících letní...

číst více


28.8.2018

REPORT A FOTO Z OPAŘAN

JIHOČESKÉ OPAŘANY-NOVÉ DVORY HOSTILI 2. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018 Když jsem byl měsíc před podnikem na prohlídce lokality a trati, bylo hned jasné, že si...

číst více


21.8.2018

DEFINITIVNÍ PODOBA SOUTĚŽNÍHO SYSTÉMU SERIÁLU ENDURA CAMS PRO ROK 2018

15 – MINIMÁLNÍ POČET ZÁVODŮ PRO ÚČAST V LOSOVÁNÍ O SKÚTR HONDA PCX 125 Seriál Endura CAMS bude mít letos bohužel definitivně jen 6 závodů, tedy 3 podniky. O tom že ES v...

číst více


20.8.2018

ENDURO SPRINT OPAŘANY – NOVÉ DVORY JIŽ TENTO VÍKEND 25.-26. SRPNA 2018

Po dvou letech se do kalendáře divize endura CAMS vrací podnik v jihočeských Opařanech. Tentokrát bude celé centrum a zázemí podniku v Nových Dvorech (cca 2 km od Opařan). Letošní...

číst více


2.8.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA CROSS COUNTRY ŠTERNBERK

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA 6. PODNIK MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 - 1.-2.9.2018 ŠTERNBERK Na entry.timechip.cz byla spuštěna registrace pro licenční jezdce. Pro hobby bude...

číst více


26.7.2018

ES ÚŠTĚK 6.-7.10.2018 - ZRUŠENO

MOŽNÝ ZÁSAH DO SOUTĚŽNÍHO SYSTÉMU ENDURA CAMS 2018!!! Bohužel dnes pro Vás nemám dobrou zprávu. Po všech jednáních a kladných souhlasech vlastníků pozemků, nájemců a...

číst více


20.7.2018

SPUŠTĚNÍ REGISTRACE OPAŘANY - LICENCE + HOBBY

V pondělí 23.7.2018 v 17.00 hod. bude spuštěna registrace pro 2. podnik MČR a POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018 včetně registrace do hobby závodu. Registrace bude ukončena ve středu 22.8. a do...

číst více


17.7.2018

ZLATO Z HOR VYDOLOVAL MARTIN VOLNÝ

START 1. PODNIKU SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS ENDURO OPEN 2018 HOSTILI ZLATÉ HORY V JESENÍKÁCH. Premiérově zavítalo Enduro do již téměř bohem zapomenutého zlatokopeckého...

číst více