Report z CC Ostrava 11.4.2018

Report z CC Ostrava
BÁJEČNÝ A VELICE VYDAŘENÝ ÚVOD MČR a POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018
236 STARTUJÍCÍCH A 26.289,- Kč PRO MARTINA BERANA!!!


Po více jak pětiměsíční závodní pauze se první dubnový víkend 7.-8.4.2018 rozjela v Ostravě - Mariánských horách, další sezóna divize Endura Českomoravské asociace motocyklového sportu seriálem Mistrovství České republiky a Poháru CAMS Cross Country OPEN 2018.
První letošní mistrovský podnik hostili pořadatelé z Motosport klubu Ostrava a je třeba hned v úvodu poznamenat, že se k jejich chvályhodné, utěšené a všemi vysoce kladně hodnocené snaze se svým dílem přidalo i krásné jarní slunečné počasí s teplotami vysoce nad 15 stupňů celsia a všude přítomná pohodová a přátelská atmosféra vyšperkovaná pěknou diváckou účastí.

Celým víkendem se navíc nesl báječný duch solidarity při pomoci Martinovi Beranovi. Účastník našeho seriálu si v loni při jízdě na motocyklu poranil páteř a nyní je připoután k invalidnímu vozíku.
Při dobrovolném výběru do kasičky se nashromáždilo úctyhodných 26.289,- Kč. Akce bude pokračovat i na dalších podnicích CAMS až do červnového podniku v Rudníku, kde bude Martinovi celková vybraná částka předána.
Navíc před prvním letošním startem jsme Martina společně pozdravili v on-line přenosu a nalepením samolepky s jeho startovním číslem 903 všemi, kdo do kasičky přispěli, jsme Martina i "svezli" během závodů na svých strojích.

Ostravský závodní areál je specifický především tím, že je za chemičkou a na téměř absolutní rovině břehu Odry. To však neznamená, že by šlo o jednoduchý začátek sezóny. Ba právě naopak. Trať je dlouhá 6400 metrů a pořadatelé na ní připravili krom složitých výjezdů a sjezdů, úplně vše, co k terénnímu závodění patří. Klasické endurové lesní pasáže, motokrosové prvky, extrém úsek plný umělých překážek, dlouhé rovinky, táhlé i zavřené zatáčky, kamení a několik různých typů povrchu. Na své si přišel opravdu každý jezdec a po dlouhé zimě se tato volba ukázala jako nejlepší možná.

Hned první start Poháru a některých mistrovských kategoriích –MČR Veterán 50, 80 OPEN a ŽENY, jasně ukázal, že závody asociace CAMS budou letos ve znamení lítých bojů o každou příčku ve vysoké konkurenci v každé vypsané třídě a kategorii a při pohledu na naplněný startovní rošt se je opravdu letos na co těšit.
Po prvním letošním stominutovém závodu, slavili vítězství ve svých kategoriích, Petr Dokoupil z Beta enduro teamu – Veterán 50, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec v kategorii 80 OPEN, Michaela Polívková – Beta enduro team v kategorii ŽENY. V poháru se z prvních letošních vítězství radovali E1 – Jiří Lečbych Enduro Team Slovácko, E2 Tomáš Vašek, E3 Roman Šebesta, Veterán Open Miloš Lelek MSK Motosport a mezi pohárovými Veterány 50 Luboš Dvořáček opět z MSK Motosportu.

Ve 12.30 hod. se na svůj první letošní start postavili i jezdci MČR I. a II. výkonnostní třídy.
I v tomto případě šlo při pohledu na startovní rošt o jasný signál v jak silné konkurenci budou letos jezdci sbírat mistrovské body a pódiová umístění.
Letošní první vítězství si po dvouhodinovém závodu v absolutním pořadí vybojoval Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány bral první letošní vítezství Daniel Neumann. Ve II. výkonnostní třídě se těšili z prvního plného bodového zisku Vojtěch Sekanina z Enduro klubu Palkovice v kategorii E1, JIří Kelich z KESTONE Teamu v kategorii E2 a mezi veterány Štěpán Říha.

V 15.30 hod. se ke svému závodu postavili i hobby jezdci a dvojice, aby bojovali o pohár starosty Mariánských hor. Dvouhodinovka i zde přinesla pěkný divácký zážitek, avšak bohužel i několik zranění. Bohužel, jeden z jezdců přecenil své síly na jedné z překážek a zlomil si obratel. Doufejme, že půjde jen o zlomeninu a jezdec se brzy vrátí ke své vášni. Lékařská služba se tentokrát opravdu nenudila. Naštěstí všechna zranění, krom zlomeného obratle, byla lehčího rázu.
Pohár starosty nakonec vybojovali Jakub Langhamr a David Kejzlar ve dvojicích Elite, Miroslav Pavlík a Bohumil Michálek ve dvojicích hobby, Jaroslav Čihák v kategorii Hobby veterán a Martin Prokeš v kategorii Hobby OPEN.
Večerní jarní pohodu dokreslila jasná obloha a zábava s místní kapelou. První den letošního seriálu Cross Country pod hlavičkou CAMS byl za námi a my už netrpělivě natěšení vyhlíželi den druhý.

Nedělní ráno nás opět pozdravilo slunečními paprsky a příjemnými teplotami kolem deseti stupňů celsia. Program dne byl již v sobotu odložen o půl hodiny, pro oznámené zpoždění záchranné služby, a tak ti kdo slavili úspěchy o trochu déle, si mohli o půl hodinky přispat.
Ranní program v neděli většinou otevírají junioři v kategoriích 50 a 65 ccm. Bohužel už loni se nám na startu scházelo oproti letům minulým velmi málo jezdců. Buď odešli do motokrosu nebo dorostli a startují ve vyšších třídách.
Ne jinak tomu bylo i v Ostravě kde se na startu sešli jen dva jezdci na strojích o obsahu 65 ccm a jedna padesátka.
Pokud se situace nezlepší budeme vážně uvažovat co s těmi to kategoriemi, zda je vůbec vypisovat či ne, a to by myslím byla velká škoda.
Vítězství si z Ostravy odvezli Ondřej Kohut a Michal Klimeš.

V 10.30 hod. se na svůj druhý víkendový start postavilo opět více než osm desítek jezdců v pohárových a některých mistrovských kategoriích a ještě jednou se utkali o sadu bodů do tabulky seriálu.
Po sto minutovém boji na již značně rozbité trati brali plný počet bodů: Květoslav Kovář v MČR I Veterán 50, Vladimír Duchoslav Kovom Racing Team Liberec v kategorii MČR I 80 OPEN, Michaela Polívková Beta enduro team mezi ženami, Jiří Lečbych Enduro team Slovácko v Pohárových E1, Tomáš Vašek v E2, Robert Greihansel v E3, Miloš Lelek MSK Motorsport v kategorii Veterán OPEN a Luboš Dvořáček z MSK Motorsport v kategorii Veterán 50.

Ve 13.00 hod. odstartoval druhý mistrovský závod.
Stejně jako v sobotu byl absolutně nejrychlejším jezdcem domácí Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava a mezi mistrovskými veterány byl nejrychlejší Rudolf Kavský z Beta enduro teamu.
V MČR II E1 bral vítězství Pavel Šmahel SMX RACING TEAM Rudník, E2 ovládl Jiří Kelich z KESTONE Racing a nelepší dvojkový veterán byl Petr Janeček.

Na závěr prvního víkendu lze jen konstatovat, že to byl skvělý úvod dalšího ročníku MČR a Poháru CAMS, velmi dobrá pořadatelská práce a skvělá atmosféra mezi 236 jezdci ze všech koutů naší vlasti.
Příští podnik bude hostit Šiklův mlýn a to konkrétně 5.-6. května 2018. Na viděnou v květnu.

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro

TV reportáž na Seznam Zprávy
15.12.2018

MČR a POHÁR ENDURO a CROSS COUNTRY OPEN - ZMĚNY 2019

Nové žádosti o licence (jezdecké i teamové) pro rok 2019 již jsou ke stažení ZDE. Pro rok 2019 bude akceptováno datum lékařského vyšetření 17.12.2018 a novější. Nárokovat...

číst více


11.12.2018

MČR a POHÁR CROSS COUNTRY OPEN 2019 - NOVĚ ELEKTRO MOTORKY

Je čas přijmout fakt, že svět motorismu zasahují čím dál více nové technologie ať více či méně ekologické, a i svět závodění v motosportu bude v budoucnu méně či více...

číst více


6.12.2018

SPUŠTĚNÍ NOMINACÍ PRO ROK 2019

15.12.2018 budou spuštěny registrace startovních čísel pro rok 2019. Před spuštěním pro novou sezónu budou všechna data smazána!!! Je tedy zbytečné se před 15.12.2018 pokoušet o...

číst více


5.11.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018 - VEČER PLNÝ EMOCÍ, VESELÍ A DOBRÉ NÁLADY...král je mrtev...ať žije král...7. sezónu divize endura CAMS máme definitivně a velmi úspěšně, za...

číst více


23.10.2018

FINÁLE v ŠIKLANDU - REPORT

Výsledky: zavody.endurotabor.eu Foto: tajflice.rajce.idnes.cz          ...

číst více


16.10.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SEZÓNY ENDURA A CROSS COUNTRY CAMS 3.11.2018 - ŠIKLŮV MLÝN

Již po sedmé se sejdeme na poslední party roku na Šiklově mlýně. Nebude chybět bohatý program po celý den. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 od 17.00...

číst více


5.10.2018

POSLEDNÍ LETOŠNÍ PODNIK DIVIZE ENDURA CAMS - ES ŠIKLŮV MLÝN SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

20. – 21.10. 2018 SE ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH A VÍTĚZÍCH V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH JEDNOTLIVCŮ I DRUŽSTEV V ENDURU FEDERACE CAMS. Registrace je již v plném proudu na...

číst více


26.9.2018

ZÁVĚREČNÉ MČR A POHÁR CROSS COUNTRY v ÚPICI

7. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 HOSTIL SMX RACING TEAM RUDNÍK V ÚPICI - RADČI. LETOŠNÍM ABSOLUTNÍM MISTREM REPUBLIKY V CROSS COUNTRY SE STAL MILOSLAV ŠKUTA Z...

číst více


16.9.2018

MČR A POHÁR CAMS CC OPEN - POZVÁNKA NA FINÁLE V ÚPICI

VE VÝCHODOČESKÉ ÚPICI - RADČI SE O PŘÍŠTÍM VÍKENDU 22.- 23.září 2018 ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH ČR A VÍTĚZÍCH JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ VE VŠECH VYPSANÝCH TŘÍDÁCH SERIÁLU...

číst více


12.9.2018

ENDURO SPRINT ŠIKLŮV MLÝN 20.- 21.10.2018 - SPUŠTĚNA REGISTRACE

Byla spuštěna registrace na registrace.endurotabor.eu na letošní poslední podnik seriálu Endura CAMS na Šiklově mlýně. Veškeré info k závodu najdete v PP zde:...

číst více


5.9.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE CC ÚPICE

SPUŠTĚNA REGISTRACE MČR A POHÁR CAMS + HOBBY - ÚPICE 22.-23.9.2018 Na webu: entry.timechip.cz byla spuštěna registrace pro poslední díl seriálu MČR A POHÁR CASM CROSS COUNTRY OPEN...

číst více


4.9.2018

REPORT ZE ŠTERNBERKU+ODKAZ NA FOTO

KONEČNĚ JSME SE DOČKALI BLÁTIVÉHO ZÁVODU! 6. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 SE USKUTEČNIL V MORAVSKÉM ŠTERNBERKU POSLEDNÍ PRÁZDNINOVÝ VÍKEND. FOTO ZDE:...

číst více


29.8.2018

POZVÁNKA na CROSS COUNTRY ŠTERNBERK 1.-2.9.2018

6. DÍL MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 SPOLU SE ZÁVODEM "O POHÁR STAROSTY MĚSTA ŠTERNBERK" STARTUJE JIŽ TENTO VÍKEND 1.- 2. ZÁŘÍ VE ŠTERNBERKU Po dvou měsících letní...

číst více


28.8.2018

REPORT A FOTO Z OPAŘAN

JIHOČESKÉ OPAŘANY-NOVÉ DVORY HOSTILI 2. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018 Když jsem byl měsíc před podnikem na prohlídce lokality a trati, bylo hned jasné, že si...

číst více