ZLATO Z HOR VYDOLOVAL MARTIN VOLNÝ 17.7.2018

ZLATO Z HOR VYDOLOVAL MARTIN VOLNÝ
START 1. PODNIKU SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS ENDURO OPEN 2018 HOSTILI ZLATÉ HORY V JESENÍKÁCH.


Premiérově zavítalo Enduro do již téměř bohem zapomenutého zlatokopeckého pohraničního městečka v Jeseníkách a premiéra v režii místního enduro klubu HAM Zlaté Hory to byla více než vydařená.
Nadšení, přístup a skvělá parta lidí, kteří se pod vedením MUDr. Antonína Kořenka rozhodli pustit do pořádání mistrovského podniku, byla cítit a vidět na každém kroku a z každého z nich, což se nakonec odrazilo především ve spokojenosti všech návštěvníků.
Jak sám leader realizačního teamu neustále připomínal, uspořádání podniku ponese své porodní bolesti. Ostatně jaký jiný příměr byste mohli čekat od renomovaného gynekologa místní nemocnice.
Ostatně ty již začali tím, že některé předem slíbené pozemky nakonec nebyli pro závody pořadatelům těsně před podnikem poskytnuty.
Pro závody tak nakonec byly k dispozici jen pozemky v samotném areálu a přilehlých lesích.
Proto byly oba testy nataženy na poměrně malém prostoru. I tak byl Enduro test nejlépe zdolán těsně pod 3:45 a celý byl výhradně v lese. Cross test, ve kterém se objevili i louky a extrém sekce s umělými překážkami, jezdili ti nejlepší těsně pod 10 minut. Ne tak samotná délka ale náročnost a poměrně krátké úseky mezi jednotlivými zatáčkami, dali jezdcům a jejich strojům pořádně zabrat a prověřili jejich fyzický fond a technickou zručnost. Po závodech se všichni shodli, že takhle náročný závod tu dlouho (pokud vůbec) nebyl. Oba testy byly sice „poněkud zamotané“ ale těžké a jezdecky velmi náročné. K tomu přispělo i to, že byť se odehrávali v lesích, převážná většina podloží byla staletími nasypána z těžby zlata.
Celé zázemí podniku bylo situováno v místním BOHEMA LANDU, bývalém rekreačním středisku vítkovických železáren. Areál nabídl krásné zázemí pod místní sjezdovkou včetně ubytování a stravování. Ceny byly sice poněkud vyšší, než asi závodníci očekávali, ale strava byla velice chutná a obsluha milá a usměvavá. Dlouho se nestalo, že by po sobotním vyhlášení byl cateringový stan zaplněný k prasknutí a lidé se spolu v takovém počtu bavili dlouho do noci.
Byť šlo o Enduro sprint, byl zřízen předstartovní prostor s povinností uložit do něj motocykl hodinu před oficiálním startem, aby návštěvníci, pro které bylo toto sportovní odvětví premiérou a kterých se odhadem sešlo ve Zlatých Horách cca 1500 viděli, jak enduro vypadá, a co vše k němu patří. Cílem pořadatele do budoucna je, a pokud tomu podmínky budou přát, uspořádat klasickou soutěž.
Startovalo se na ploše před cateringovým stanem a pod startovním nafukovacím obloukem.


Pro dekorování vítězů bylo zvoleno důstojné prostředí na vyvýšeném místě a zbyl i kus prostoru pro divácky vděčnou free style motokrosovou show pod taktovkou Martina Dzibanika který měl v režii i půjčovnu elektromotorek. Navíc město a provozovatel areálu připravili pro jezdce a doprovod zvýhodněné vstupné do místních pamětihodností, a především zdarma provoz lanovky na zdejší sjezdovce, kde si návštěvníci mohli za krásného počasí vychutnat místní horská panoramata s výhledem třeba na biskupskou kupu, město Zlaté Hory nebo samotný areál Bohémy.
Je zcela na místě napsat, že byť zde enduro teprve pouští klíček, přístupem pořadatelů, kvalitou přípravy, krásným prostředím a zázemím a samotnou náročností samotné trati, šlo o podnik nejvyšší kvality s obrovským potenciálem do budoucna.
Už samotné přihlašování dávalo jasný signál, podnik pod vlajkami CAMS opět bude mít plný startovní rošt, a ačkoliv se jel paralelně podnik enduro na Slovensku, sešla se ve Zlatých Horách kvalitní konkurence ve všech vypsaných kategoriích a třídách. Ostatně 209 startujících jezdců hovoří samo za sebe.
V sobotu v 9.00 se ke svému prvnímu víkendovému závodu postavili na start jezdci MČR I, MČR II a jezdci Poháru CAMS E1, E2 a E3. Závod byl vypsán na 6 kol pro MČR I a II a na 4 pro Pohár CAMS.
Slavnostní start premiéry ve Zlatých Horách se ujal místostarosta města Jiří Kozel.
Po sečtení výsledků z absolvovaných 5 kol, závod byl o jedno kolo zkrácen, slavil první zlato Martin Volný z Beta Enduro Teamu v absolutním pořadí MČR i ve své třídě E2. Mistrovské E1 ovládl Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava. V dalších vypsaných třídách a kategoriích MČR I a II výkonnostní třídy slavili prví vítězství ve Zlatých Horách Daniel Neumann, Vojtěch Sekanina z Enduro klubu Palkovice, Jindřich Slavík a Radek Kodym z Beta enduro teamu. V Poháru slavili Tomáš Hanák, Tomáš Vašek a Václav Jakubík.


Od 14.00 byl naplánován start odpoledního závodu kde se utkali jezdci MČR I kategorií Veterán 50, 80 OPEN a Ženy, Pohároví veteráni a zároveň jezdci v závodu „O Pohár starosty města Zlatých Hor“.
Po čtyřech vypsaných i ujetých kolech slavili první zlatohorské zlato mezi licenčními jezdci Květoslav Kovář, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec, Michaela Polívková z Beta enduro teamu, Jan Hotárek z MSK Motosport a Jiří Pařízek. V hobby závodu byli nejlepší Radek Bareš, Radim Hrůza a Libor Felgr.


Po slavnostním ceremoniálu, na kterém Vít Kuklík v rozhovoru před stupni vítězů, ocenil kvalitu podniku a poděkoval za skvělou pořadatelskou práci pak všichni jezdci společně odměnili aplausem nasazení a úsilý které pořadatel podniku věnoval. Vše nakonec umocnilo vlídné počasí a skvělá parta, která si zážitky ze soboty sdělovala ve stanu s občerstvením dlouho do noci.
Neděle – první start obstarali jezdci kteří v sobotu startovali odpoledne a druhý pak opět jezdci MČR I a II výkonnostní třídy spolu s jedci Poháru CAMS.


Již v sobotu bylo jezdcům oznámeno, že závod bude zkrácen z plánovaných 5 a 4 kol na 4 a 3 kol a všichni po sobotě tento krok uvítali jako správný a potěšující.


Po absolvování dopoledního závodu, který startoval sám starosta města Zlatých Hor pan Ing. Milan Rác slavili první letošní vítězství Květoslav Kovář, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec, Michaela Polívková Beta enduro team, Tomáš Ručka z RD Racing a Luboš Dvořáček MSK Motosport mezi licenčními jezdci a v závodu hobby jezdců Michal Gattner, Miroslav Bocký a Jaroslav Šibor.
V odpoledním závodu MČR I a II VT a Poháru CAMS se strhl lítý boj v absolutním pořadí MČR mezi Martinem Volným, Vítem Kuklíkem a Jiřím Slischkou. Borci předváděli neskutečné výkony a jeli na hranici svých možností, dovedností a sil a byl to úchvatný pohled. V některých testech dosahovali téměř totožných časů. O vítězi nakonec rozhodlo několik málo sekund. Mezi prvním Volným a třetím Slischkou byl nakonec rozdíl 30 vteřin, přičemž mezi 1. Volným a 2. Kuklíkem byl rozdíl pouhých vteřin 8. Nakonec slavili zlato absolutně i v kategorii E2 Martin Volný z Beta enduro teamu, Jiří Slischka v kategorii E1 a Daniel Nuemann mezi veterány. V II výkonnostní třídě zvítězili František Medek, Jindřich Slavík a Radek Kodym z Beta enduro teamu. Pohár CAMS opanovali v neděli Tomáš Hanák, Tomáš Vašek a Václav Jakubík.


V rámci podniku se závodilo i v soutěži družstev pro které je též vypsán seriál o tituly a vítězství. Výsledky družstev se sčítají z výsledků 3 jednotlivců za oba dny.
V MČR I zvítězilo družstvo Beta enduro Team v sestavě Matěj Kudela, Martin Volný a René Krompolc, v MČR II zvítězilo družstvo Enduro klub Palkovice II v sestavě Vojtěch Sekanina, Vladimír Velička a Radoslav Grulich, v Poháru CAMS byli nejlepší Enduro Klub Palkovice II v sestavě Robin Knězek, Václav Jakubík a Tomáš Vašek a ve spojené kategorii MČR I VETERÁN 50 + 80 OPEN + ŽENY bylo nejlepší družstvo DUVAS – UNI s.r.o v sestavě Zdeněk Halata, Květoslav Kovář a Jana Kořenková.
V půl páté byli odměněni jezdci za své výkony nejen poháry, ale i hodnotnými cenami která si pro jezdce pořadatelé připravili.
Veliký dík za realizaci prvního podniku ve Zlatých Horách pak patří městu Zlaté Hory, které poskytlo pozemky a finanční pomoc, Lesům ČR s.p., zázemí BohemaLand Zlaté Hory, Odboru životního prostředí Jeseník za cenné rady a férový přístup, soukromým zemědělcům p. Horákovi, p. Fričovi, Hasičům ze Zlatých Hor, a hlavně realizačnímu teamu HAM Zlaté Hory a jeho sympatizantům.


A za nás, kteří jsme byli hosty ve Zlatých Horách: Bylo nám ctí a potěšením poznat další kout naší vlasti a již teď se těšíme na další ročníky.

Jiří Kučera

Předseda Divize Enduro


14.3.2019

INFO KE STARTU NOVÉ SEZÓNY DE CAMS NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ 23.-24.3.2019

8. sezóna Divize Endura CAMS startuje již příští víkend 23.-24. března 2019 podnikem MČR a Pohár CAMS Cross Country OPEN na Šiklově mlýně. Letošní sezóna dozná hned několika...

číst více


19.2.2019

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA CC ŠIKLŮV 23.-24.3.2019

1. ZÁVOD SEZÓNY 2019 CROSS COUNTRY OPEN 23.-24. BŘEZNA 2019 NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ - SPUŠTĚNY REGISTRACE!!! Dámy a Pánové, děvčata a chlapci...milý přátelé, právě jsme spustili...

číst více


28.1.2019

SKÚTR HONDA CPX 125 I V ROCE 2019!!!

NA KOHO SE LETOS USMĚJE FORTUNA A STANE SE 5. ŠŤASTNÝM MAJITELEM SKÚTRU HONDA CPX 125 OD AUTOMOTODROMU BRNO? Stejně jako v předchozích čtyřech letech budete mít i v roce 2019...

číst více


25.1.2019

NÁROK NA STARTOVNÍ ČÍSLO Z ROKU 2018

Od 1.2.2019 zanikne právo z roku 2018 na přednost při nominování startovního čísla. Od tohoto data nebude již na případný požadavek z minulosti brán zřetel a nominovat se bude možno...

číst více
15.12.2018

MČR a POHÁR ENDURO a CROSS COUNTRY OPEN - ZMĚNY 2019

Nové žádosti o licence (jezdecké i teamové) pro rok 2019 již jsou ke stažení ZDE. Pro rok 2019 bude akceptováno datum lékařského vyšetření 17.12.2018 a novější. Nárokovat...

číst více


11.12.2018

MČR a POHÁR CROSS COUNTRY OPEN 2019 - NOVĚ ELEKTRO MOTORKY

Je čas přijmout fakt, že svět motorismu zasahují čím dál více nové technologie ať více či méně ekologické, a i svět závodění v motosportu bude v budoucnu méně či více...

číst více


6.12.2018

SPUŠTĚNÍ NOMINACÍ PRO ROK 2019

15.12.2018 budou spuštěny registrace startovních čísel pro rok 2019. Před spuštěním pro novou sezónu budou všechna data smazána!!! Je tedy zbytečné se před 15.12.2018 pokoušet o...

číst více


5.11.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018 - VEČER PLNÝ EMOCÍ, VESELÍ A DOBRÉ NÁLADY...král je mrtev...ať žije král...7. sezónu divize endura CAMS máme definitivně a velmi úspěšně, za...

číst více


23.10.2018

FINÁLE v ŠIKLANDU - REPORT

Výsledky: zavody.endurotabor.eu Foto: tajflice.rajce.idnes.cz          ...

číst více


16.10.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SEZÓNY ENDURA A CROSS COUNTRY CAMS 3.11.2018 - ŠIKLŮV MLÝN

Již po sedmé se sejdeme na poslední party roku na Šiklově mlýně. Nebude chybět bohatý program po celý den. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 od 17.00...

číst více


5.10.2018

POSLEDNÍ LETOŠNÍ PODNIK DIVIZE ENDURA CAMS - ES ŠIKLŮV MLÝN SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

20. – 21.10. 2018 SE ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH A VÍTĚZÍCH V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH JEDNOTLIVCŮ I DRUŽSTEV V ENDURU FEDERACE CAMS. Registrace je již v plném proudu na...

číst více


26.9.2018

ZÁVĚREČNÉ MČR A POHÁR CROSS COUNTRY v ÚPICI

7. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 HOSTIL SMX RACING TEAM RUDNÍK V ÚPICI - RADČI. LETOŠNÍM ABSOLUTNÍM MISTREM REPUBLIKY V CROSS COUNTRY SE STAL MILOSLAV ŠKUTA Z...

číst více


16.9.2018

MČR A POHÁR CAMS CC OPEN - POZVÁNKA NA FINÁLE V ÚPICI

VE VÝCHODOČESKÉ ÚPICI - RADČI SE O PŘÍŠTÍM VÍKENDU 22.- 23.září 2018 ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH ČR A VÍTĚZÍCH JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ VE VŠECH VYPSANÝCH TŘÍDÁCH SERIÁLU...

číst více


12.9.2018

ENDURO SPRINT ŠIKLŮV MLÝN 20.- 21.10.2018 - SPUŠTĚNA REGISTRACE

Byla spuštěna registrace na registrace.endurotabor.eu na letošní poslední podnik seriálu Endura CAMS na Šiklově mlýně. Veškeré info k závodu najdete v PP zde:...

číst více