ZLATO Z HOR VYDOLOVAL MARTIN VOLNÝ 17.7.2018

ZLATO Z HOR VYDOLOVAL MARTIN VOLNÝ
START 1. PODNIKU SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS ENDURO OPEN 2018 HOSTILI ZLATÉ HORY V JESENÍKÁCH.


Premiérově zavítalo Enduro do již téměř bohem zapomenutého zlatokopeckého pohraničního městečka v Jeseníkách a premiéra v režii místního enduro klubu HAM Zlaté Hory to byla více než vydařená.
Nadšení, přístup a skvělá parta lidí, kteří se pod vedením MUDr. Antonína Kořenka rozhodli pustit do pořádání mistrovského podniku, byla cítit a vidět na každém kroku a z každého z nich, což se nakonec odrazilo především ve spokojenosti všech návštěvníků.
Jak sám leader realizačního teamu neustále připomínal, uspořádání podniku ponese své porodní bolesti. Ostatně jaký jiný příměr byste mohli čekat od renomovaného gynekologa místní nemocnice.
Ostatně ty již začali tím, že některé předem slíbené pozemky nakonec nebyli pro závody pořadatelům těsně před podnikem poskytnuty.
Pro závody tak nakonec byly k dispozici jen pozemky v samotném areálu a přilehlých lesích.
Proto byly oba testy nataženy na poměrně malém prostoru. I tak byl Enduro test nejlépe zdolán těsně pod 3:45 a celý byl výhradně v lese. Cross test, ve kterém se objevili i louky a extrém sekce s umělými překážkami, jezdili ti nejlepší těsně pod 10 minut. Ne tak samotná délka ale náročnost a poměrně krátké úseky mezi jednotlivými zatáčkami, dali jezdcům a jejich strojům pořádně zabrat a prověřili jejich fyzický fond a technickou zručnost. Po závodech se všichni shodli, že takhle náročný závod tu dlouho (pokud vůbec) nebyl. Oba testy byly sice „poněkud zamotané“ ale těžké a jezdecky velmi náročné. K tomu přispělo i to, že byť se odehrávali v lesích, převážná většina podloží byla staletími nasypána z těžby zlata.
Celé zázemí podniku bylo situováno v místním BOHEMA LANDU, bývalém rekreačním středisku vítkovických železáren. Areál nabídl krásné zázemí pod místní sjezdovkou včetně ubytování a stravování. Ceny byly sice poněkud vyšší, než asi závodníci očekávali, ale strava byla velice chutná a obsluha milá a usměvavá. Dlouho se nestalo, že by po sobotním vyhlášení byl cateringový stan zaplněný k prasknutí a lidé se spolu v takovém počtu bavili dlouho do noci.
Byť šlo o Enduro sprint, byl zřízen předstartovní prostor s povinností uložit do něj motocykl hodinu před oficiálním startem, aby návštěvníci, pro které bylo toto sportovní odvětví premiérou a kterých se odhadem sešlo ve Zlatých Horách cca 1500 viděli, jak enduro vypadá, a co vše k němu patří. Cílem pořadatele do budoucna je, a pokud tomu podmínky budou přát, uspořádat klasickou soutěž.
Startovalo se na ploše před cateringovým stanem a pod startovním nafukovacím obloukem.


Pro dekorování vítězů bylo zvoleno důstojné prostředí na vyvýšeném místě a zbyl i kus prostoru pro divácky vděčnou free style motokrosovou show pod taktovkou Martina Dzibanika který měl v režii i půjčovnu elektromotorek. Navíc město a provozovatel areálu připravili pro jezdce a doprovod zvýhodněné vstupné do místních pamětihodností, a především zdarma provoz lanovky na zdejší sjezdovce, kde si návštěvníci mohli za krásného počasí vychutnat místní horská panoramata s výhledem třeba na biskupskou kupu, město Zlaté Hory nebo samotný areál Bohémy.
Je zcela na místě napsat, že byť zde enduro teprve pouští klíček, přístupem pořadatelů, kvalitou přípravy, krásným prostředím a zázemím a samotnou náročností samotné trati, šlo o podnik nejvyšší kvality s obrovským potenciálem do budoucna.
Už samotné přihlašování dávalo jasný signál, podnik pod vlajkami CAMS opět bude mít plný startovní rošt, a ačkoliv se jel paralelně podnik enduro na Slovensku, sešla se ve Zlatých Horách kvalitní konkurence ve všech vypsaných kategoriích a třídách. Ostatně 209 startujících jezdců hovoří samo za sebe.
V sobotu v 9.00 se ke svému prvnímu víkendovému závodu postavili na start jezdci MČR I, MČR II a jezdci Poháru CAMS E1, E2 a E3. Závod byl vypsán na 6 kol pro MČR I a II a na 4 pro Pohár CAMS.
Slavnostní start premiéry ve Zlatých Horách se ujal místostarosta města Jiří Kozel.
Po sečtení výsledků z absolvovaných 5 kol, závod byl o jedno kolo zkrácen, slavil první zlato Martin Volný z Beta Enduro Teamu v absolutním pořadí MČR i ve své třídě E2. Mistrovské E1 ovládl Jiří Slischka z Motosport klubu Ostrava. V dalších vypsaných třídách a kategoriích MČR I a II výkonnostní třídy slavili prví vítězství ve Zlatých Horách Daniel Neumann, Vojtěch Sekanina z Enduro klubu Palkovice, Jindřich Slavík a Radek Kodym z Beta enduro teamu. V Poháru slavili Tomáš Hanák, Tomáš Vašek a Václav Jakubík.


Od 14.00 byl naplánován start odpoledního závodu kde se utkali jezdci MČR I kategorií Veterán 50, 80 OPEN a Ženy, Pohároví veteráni a zároveň jezdci v závodu „O Pohár starosty města Zlatých Hor“.
Po čtyřech vypsaných i ujetých kolech slavili první zlatohorské zlato mezi licenčními jezdci Květoslav Kovář, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec, Michaela Polívková z Beta enduro teamu, Jan Hotárek z MSK Motosport a Jiří Pařízek. V hobby závodu byli nejlepší Radek Bareš, Radim Hrůza a Libor Felgr.


Po slavnostním ceremoniálu, na kterém Vít Kuklík v rozhovoru před stupni vítězů, ocenil kvalitu podniku a poděkoval za skvělou pořadatelskou práci pak všichni jezdci společně odměnili aplausem nasazení a úsilý které pořadatel podniku věnoval. Vše nakonec umocnilo vlídné počasí a skvělá parta, která si zážitky ze soboty sdělovala ve stanu s občerstvením dlouho do noci.
Neděle – první start obstarali jezdci kteří v sobotu startovali odpoledne a druhý pak opět jezdci MČR I a II výkonnostní třídy spolu s jedci Poháru CAMS.


Již v sobotu bylo jezdcům oznámeno, že závod bude zkrácen z plánovaných 5 a 4 kol na 4 a 3 kol a všichni po sobotě tento krok uvítali jako správný a potěšující.


Po absolvování dopoledního závodu, který startoval sám starosta města Zlatých Hor pan Ing. Milan Rác slavili první letošní vítězství Květoslav Kovář, Vladimír Duchoslav z Kovom Racing Teamu Liberec, Michaela Polívková Beta enduro team, Tomáš Ručka z RD Racing a Luboš Dvořáček MSK Motosport mezi licenčními jezdci a v závodu hobby jezdců Michal Gattner, Miroslav Bocký a Jaroslav Šibor.
V odpoledním závodu MČR I a II VT a Poháru CAMS se strhl lítý boj v absolutním pořadí MČR mezi Martinem Volným, Vítem Kuklíkem a Jiřím Slischkou. Borci předváděli neskutečné výkony a jeli na hranici svých možností, dovedností a sil a byl to úchvatný pohled. V některých testech dosahovali téměř totožných časů. O vítězi nakonec rozhodlo několik málo sekund. Mezi prvním Volným a třetím Slischkou byl nakonec rozdíl 30 vteřin, přičemž mezi 1. Volným a 2. Kuklíkem byl rozdíl pouhých vteřin 8. Nakonec slavili zlato absolutně i v kategorii E2 Martin Volný z Beta enduro teamu, Jiří Slischka v kategorii E1 a Daniel Nuemann mezi veterány. V II výkonnostní třídě zvítězili František Medek, Jindřich Slavík a Radek Kodym z Beta enduro teamu. Pohár CAMS opanovali v neděli Tomáš Hanák, Tomáš Vašek a Václav Jakubík.


V rámci podniku se závodilo i v soutěži družstev pro které je též vypsán seriál o tituly a vítězství. Výsledky družstev se sčítají z výsledků 3 jednotlivců za oba dny.
V MČR I zvítězilo družstvo Beta enduro Team v sestavě Matěj Kudela, Martin Volný a René Krompolc, v MČR II zvítězilo družstvo Enduro klub Palkovice II v sestavě Vojtěch Sekanina, Vladimír Velička a Radoslav Grulich, v Poháru CAMS byli nejlepší Enduro Klub Palkovice II v sestavě Robin Knězek, Václav Jakubík a Tomáš Vašek a ve spojené kategorii MČR I VETERÁN 50 + 80 OPEN + ŽENY bylo nejlepší družstvo DUVAS – UNI s.r.o v sestavě Zdeněk Halata, Květoslav Kovář a Jana Kořenková.
V půl páté byli odměněni jezdci za své výkony nejen poháry, ale i hodnotnými cenami která si pro jezdce pořadatelé připravili.
Veliký dík za realizaci prvního podniku ve Zlatých Horách pak patří městu Zlaté Hory, které poskytlo pozemky a finanční pomoc, Lesům ČR s.p., zázemí BohemaLand Zlaté Hory, Odboru životního prostředí Jeseník za cenné rady a férový přístup, soukromým zemědělcům p. Horákovi, p. Fričovi, Hasičům ze Zlatých Hor, a hlavně realizačnímu teamu HAM Zlaté Hory a jeho sympatizantům.


A za nás, kteří jsme byli hosty ve Zlatých Horách: Bylo nám ctí a potěšením poznat další kout naší vlasti a již teď se těšíme na další ročníky.

Jiří Kučera

Předseda Divize Enduro


21.8.2018

DEFINITIVNÍ PODOBA SOUTĚŽNÍHO SYSTÉMU SERIÁLU ENDURA CAMS PRO ROK 2018

15 – MINIMÁLNÍ POČET ZÁVODŮ PRO ÚČAST V LOSOVÁNÍ O SKÚTR HONDA PCX 125 Seriál Endura CAMS bude mít letos bohužel definitivně jen 6 závodů, tedy 3 podniky. O tom že ES v...

číst více


20.8.2018

ENDURO SPRINT OPAŘANY – NOVÉ DVORY JIŽ TENTO VÍKEND 25.-26. SRPNA 2018

Po dvou letech se do kalendáře divize endura CAMS vrací podnik v jihočeských Opařanech. Tentokrát bude celé centrum a zázemí podniku v Nových Dvorech (cca 2 km od Opařan). Letošní...

číst více


2.8.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA CROSS COUNTRY ŠTERNBERK

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA 6. PODNIK MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 - 1.-2.9.2018 ŠTERNBERK Na entry.timechip.cz byla spuštěna registrace pro licenční jezdce. Pro hobby bude...

číst více


26.7.2018

ES ÚŠTĚK 6.-7.10.2018 - ZRUŠENO

MOŽNÝ ZÁSAH DO SOUTĚŽNÍHO SYSTÉMU ENDURA CAMS 2018!!! Bohužel dnes pro Vás nemám dobrou zprávu. Po všech jednáních a kladných souhlasech vlastníků pozemků, nájemců a...

číst více


20.7.2018

SPUŠTĚNÍ REGISTRACE OPAŘANY - LICENCE + HOBBY

V pondělí 23.7.2018 v 17.00 hod. bude spuštěna registrace pro 2. podnik MČR a POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018 včetně registrace do hobby závodu. Registrace bude ukončena ve středu 22.8. a do...

číst více


17.7.2018

ZLATO Z HOR VYDOLOVAL MARTIN VOLNÝ

START 1. PODNIKU SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS ENDURO OPEN 2018 HOSTILI ZLATÉ HORY V JESENÍKÁCH. Premiérově zavítalo Enduro do již téměř bohem zapomenutého zlatokopeckého...

číst více


8.7.2018

DODATEČNÁ REGISTRACE ES ZLATÉ HORY

ZLATÉ HORY....ještě 24 volných míst. Pokud jste nestihli registraci nebo jste si to rozmysleli na poslední chvíli a jste ochotni zaplatit o 200,- Kč na místě vyšší startovné, tak...

číst více


5.7.2018

MOŽNOST TRÉNINKU PŘED ES VE ZLATÝCH HORÁCH

V nedalekých Glucholazech cca 8 km od místa konání prvního letošního Enduro sprintu ve Zlatých Horách je tréninková trať s možností každodenního trénování od 15 - 19 hodin....

číst více


4.7.2018

NÁVŠTĚVA ZLATÝCH HOR

Pokud se rozhodnete pro prodloužený víkend v rámci 1. Enduro Sprintu ve Zlatých Horách a chcete využít zlevněných vstupů, které pro Vás zajistili pořadatelé podniku, stačí při...

číst více


3.7.2018

POD JEŠTĚDEM VE VESCI SE OPĚT ZÁVODILO NA TERÉNNÍCH SPECIÁLECH

5. díl Mistrovství ČR a Poháru CAMS se uskutečnil ve sportovním areálu Vesec 30.6. - 1.7.2018 a zájem o závody v severočeské metropoli byl rekordní. Celkem se v Liberci postavilo na start...

číst více


26.6.2018

ES ZLATÉ HORY-START REGISTRACE HOBBY 26.6.2018 - 19.00h

POZOR, POZOR!!! START REGISTRACE HOBBY JEZDCŮ DO ZÁVODU ENDRURO SPRINT ZLATÉ HORY ÚTERÝ - 26.6.2018 v 19.00 hod. PLATBU JE NUTNÉ PROVÉST OBRATEM NEJPOZDĚJI DO: 3.7.2018...

číst více


25.6.2018

5. díl CROSS COUNTRY V LIBERCI již nadcházející víkend 30.6. - 1.7.2018

Další letošní podnik seriálu federace CAMS v CROSS COUNTRY bude hostit pod Ještědem liberecký všesportovní areál Vesec od taktovkou pořadatelů z KOVOM Racing teamu. Opět se bude...

číst více


21.6.2018

FOTO a VIDEOGALERIE z CC RUDNÍK 2018

ODKAZY na FOTO a VIDEOGALERIE z CROSS COUNTRY RUDNICKÁ ROKLE 2018 FOTO: Motodejv  V. Tajflová  J. Hroneš F. Kudela  VIDEO: Sestřih závodů MČR CROSS...

číst více


19.6.2018

REPORT z CROSS COUNTRY RUDNÍK

MEZI JEZDCI SE V RUDÉM PEKLE NEJLÉPE ORIENTOVALI V SOBOTU MILOŠ ŠKUTA A V NEDĚLI STANISLAV ČVRTKA. NOČNÍ ZÁVOD DO VRCHU POZNAL PO 4 LETECH NOVÉHO VÍTĚZE...STAL SE JÍM KRYŠTOF...

číst více


11.6.2018

POZVÁNKA a INFO-ENDURO SPRINT ZLATÉ HORY-14.-15.7.2018

Objevte s námi další krásný kout naší země a pohostinnost tohoto kraje při premiérovém podniku divize endura CAMS v Jeseníkách, v režii pořadatelského teamu HAM ZLATÉ...

číst více