REPORT A FOTO Z OPAŘAN 28.8.2018

REPORT A FOTO Z OPAŘAN
JIHOČESKÉ OPAŘANY-NOVÉ DVORY HOSTILI 2. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018
Když jsem byl měsíc před podnikem na prohlídce lokality a trati, bylo hned jasné, že si pořadatelé v čele s Radkem Barešem a Pavlem Polívkou ukousli pořádné sousto, když se rozhodli připravit opět podnik endura kolem Opařan. Prales a džungle na okruhu mezi testy, kterou jsme se prodírali, jasně říkali, tady poteče pot a krev. Nicméně odhodlání, zkušenosti, poctivá práce za pomoci těžké techniky byla proměněna v krásně připravený podnik endura pod vlajkami CAMS. Celé zázemí podniku bylo situováno „na ranči u Barešů“. Vše dostupné v krátkých vzdálenostech. Mezi depem pro jezdce, výborným cateringem v podání hasičů, přejímkami, časovkou, předstartovním prostorem, startem, stupni vítězů a cross testem jste nachodili sotva pár kroků.
Vše označeno, opáskováno, vysekáno a vyladěno s nejvyšší pečlivostí, tak jak je to u pořadatelů v seriálech CAMS již standardem. Ostatně jezdci nešetřili chválou a uznáním.

K závodu se původně registrovalo 260 jezdců a již ve čtvrtek v poledne se nebylo možno přihlásit. Nakonec bylo převzato a v sobotu odstartovalo 217 jezdců. V neděli 164 jezdců. Je škoda, že ti, kteří věděli o své neúčasti s předstihem se až na vyjímky neomluvili, a nebylo tak možné uvolnit místa dalším jezdcům o jejichž případnému zájmu jsme se následně dozvěděli a v budoucnu se v takovýchto případech bude muset situace řešit, aby pořadatel nepřicházel o startovné, neboť zájem o podniky CAMS je opravdu vysoký, a to především díky přístupu pořadatelů.

Po dlouhotrvajících letních vedrech se v pátek před závody celkem citelně ochladilo a večer kolem sedmé i vydatně zapršelo, což mělo nejen blahodárný účinek na trať, ale i na výkony samotných jezdců. Po dvouleté přestavce mohla v sobotu 25. srpna 2018 starostka Opařan, paní Mgr. Blanka Řezáčová, v 9.00 hod. opět poprvé mávnout státní vlajkou a vpustit tak na 44 km dlouhý okruh první tři jezdce. Na MČR I. a II. výkonnostní třídu čekalo 5 kol (220 km) a na zbytek startovního pole 4 kola (176 km). Po první části trati, na které se střídali polní a lesní cesty se zajímavými technickými pasážemi, čekal na jezdce Enduro test v Božeticích. Znalci Opařanské soutěže lokalitu znají. Šlo o kombinaci lesa, přilehlých strání a částí motokrosové trati. Nejrychlejší čas víkendu na něm předvedl Vít Kuklík v neděli s hodnotou 5:00,195. Následovala druhá část přejezdu opět se zajímavými úseky, která jezdce přivedla do centra soutěže ke Cross testu. Na trati jezdci 4x přejížděli za asistence policie ČR a hasičů silnice II. třídy a 5x podjížděli buď železnici nebo silnici I. třídy. Díky tomu, že počet ujetých metrů po veřejných komunikacích byl nula a pořadatelé našli oněch zmíněných 5 propustků, mohli být do závodu vpuštěny i motocykly bez registračních značek a mohlo se startovat na crossových pneumatikách.
Cross test byl připraven tak, že první technická část byla v remízku, následovalo pole s rytmickými zatáčkami, dále pak druhý remízek lemující pole a sekce s umělými překážkami, které ne úplně každému „chutnali“. Nicméně zájem diváků byl o tuto sekci značný a většina jezdců ji zvládla bez větších obtíží. Konec testu pak zavedl jezdce na domácí superkrosovou trať, takže každý si opravdu mohl na testu najít tu svou nejoblíbenější pasáž.
Nejrychleji test zvládl v čase 5:52,311 opět Vít Kuklík, který se oba dny stal i absolutním vítězem.
Poslední jezdec projel hodinami chvilku po 17 hodině a po vyvěšení výsledků byli v 19.00 hod. nejlepší jezdci odměněni poháry a cenami od pořadatele.
Dříve než si však jezdci ceny převzali, společně ocenili pomoc tří jezdců svým zraněným kolegům a potleskem jim za jejich nesobecké jednání poděkovali. Stejně tak odměnili potleskem přípravu závodů a pohostinnost novodvorských hostitelů.
Vítězství v jednotlivých třídách a kategoriích si v sobotu vybojovali: Vít Kuklík KRTZ motosport, Jiří Slischka MOTOSPORT KLUB OSTRAVA, Rudolf Kavský BETA ENDURO TEAM, Květoslav Kovář, Michaela Polívková BETA ENDURO TEAM a Vladimír Duchoslav z KOVOM RACING TEAMu Liberec. Absolutním vítězem bez rozdílu tříd byl v sobotu Vít Kuklík z KRTZ motosport.
Ve druhé výkonnostní třídě se z vítězství radovali Vojtěch Sekanina z Enduro Klubu Palkovice, Jindřich Slavík a Roman Körber.
Nejlepšími jezdci v Poháru CAMS byli v sobotu Erik Neuwirth, Tomáš Vašek, Denis Kirpikov, Jan Hotárek MSK Motosport a Zdeněk Dvořák.

Pořadatel vypsal i závod pro hobby jezdce „O Pohár fa Multi air“. Nejlepšího výsledku dosáhli Jan Kohout, Michal Korber a Tomáš Klos.
Nedělní závod byl vypsán na 4 a 3 kola a opět se startovalo v 9.00. Tentokrát se státní vlajky chopil pan domácí, tedy pan Bareš.
Teploty se sice celý den pohybovali okolo nezvyklých 15-ti stupňů, ale slunce dodalo pocit tepla a příjemné atmosféry a tak i druhý den v Nových Dvorech se dá řadit k těm velmi povedeným.
Po sečtení výsledků se na nejvyšší stupně postavili opět absolutně i v kategorii E2 Vít Kuklík z KRTZ motosport. Další mistrovské kategorie opanovali Jiří Slischka MOTOSPORT KLUB OSTRAVA, Daniel Neumann, Květoslav Kovář, Vladimír Duchoslav z KOVOM RACING TEAMU Liberec a Michaela Polívková BETA ENDURO TEAM.
V II. výkonnostní třídě byli nejlepší František Medek, Jindřich Slavík a Radek Kodym z BETA ENDURO TEAMU.
V Poháru brali největší poháry Erik Neuwirth, Tomáš Vašek, Otakar Andrýsek Endurová škola, Jan Hotárek MSK Motosport a Zdeněk Dvořák.
Nejlepšími hobby jezdci v neděli pak byli Václav Nedvěd, Robert Meyer a Petr Bém.

Dvoudenní soutěž družstev ovládli v MČR I. BETA ENDURO TEAM v sestavě Matěj Kudela, René Krompolc a Matěj Škuta. V MČR II. byli nejlepší trojicí Enduro klub Palkovice IV v sestavě Miroslav Holec, Tomáš Glogar a Adam Kahánek.
Mezi jezdci Poháru CAMS zvítězilo družstvo Enduro Klub Palkovice III v sestavě Robin Knězek, Michal Sitta a Tomáš Vašek a ve spojené kategorii 80 OPEN + VETERÁN 50 + ŽENY bylo nejlepší družstvo DUVAS UNI s.r.o. v sestavě Květoslav Kovář, Igor Oulehla a Jana Kořenková.

Těsně před 16 hodinou nedělní společně všichni ocenili práci pořadatelů potleskem a depo se začalo velmi rychle vyprazdňovat. Všichni, kdo umožnili pořádat tento podnik, a především ti co se na něm podíleli si zaslouží veliké poděkování a poklonu za skvěle odvedenou práci. Vše klapalo bez zádrhelů. Několik zranění sice trochu narušilo atmosféru v depu, ale to k tomuto sportu patří a při tak velkém počtu účastníků prostě zranění nelze vyloučit. Nicméně všichni odjížděli z Nových Dvorů spokojení a doufajíce v návrat v příštím roce. To už bude záležet jen na pořadateli a my všichni doufáme, že se do Nových Dvorů za tou skvělou partou zase v roce 2019 vydáme k dalšímu jihočeskému podniku.

Následující víkend bude pokračovat seriál Cross Country svým 6. dílem na Moravě ve Šternberku a následovat bude 22. - 23. září poslední letošní CC ve východočeské Úpici. Za Endurem v režii CAMS se můžete vydat až na konci října a to konkrétně 21.-22.10.2018 do Šiklova mlýna, kde seriál i zakončí svou letošní pouť. Takže brzy na viděnou na závodech.

Kompletní foto report z Opařan najdete na: tajflice.rajce.idnes.cz

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro


7.6.2019

Start registrace pro Enduro SPRINT Zlaté Hory

Začíná sezóna Enduro Sprintů CAMS - Start registrace pro Enduro SPRINT Zlaté Hory v pondělí 10.června ve 12.00. Registrace bude probíhat opět na http://registrace.endurotabor.eu...

číst více


28.5.2019

POZVÁNKA - MĚSTEČKO TRNÁVKA 1.-2.6.2019

MĚSTEČKO TRNÁVKA PREMIÉROVĚ PŘIVÍTÁ DALŠÍ PODNIK MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2019 Ke 4. dílu seriálu MČR a Pohár CAMS Cross Country OPEN 2019 se sejdeme již tento...

číst více


20.5.2019

ZMĚNA TERMÍNU CC OSTRAVA - 12.-13.10.2019!!!

ZMĚNA V KALENDÁŘI MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN - OSTRAVA SE POJEDE 12.-13. ŘÍJNA 2019 Kvůli složitým jednáním s některými státními vlastníky pozemků na Ostravské trati,...

číst více


16.5.2019

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA 4. PODNIK CC - MĚSTEČKO TRNÁVKA 1.-2.6.2019

Již nyní se můžete přihlásit na závody 1.-2.6.2019 v Městečku Trnávka na tomto odkazu: https://entry.timechip.cz/ včetně třídy HOBBY. Jiří Kučera Předseda Divize...

číst více


14.5.2019

V LIBERCI STARTOVAL REKORDNÍ POČET 381 JEZDCŮ

3. Podnik MČR a POHÁR CAMS Cross Country OPEN 2019, Juniorský závod „O Pohár KOVOM Racing Teamu“, závod „O Pohár Primátora města Liberec“ a Memoriál Jana Kvítka je již...

číst více


8.5.2019

3. PODNIK MČR A POHÁRU CAMS V LIBERECKÉM VESCI JIŽ KLEPE NA VRATA

O tomto víkendu budou pod Ještědem opět burácet motory všech značek i kubatur a o body či poháry se utká nesčetné pole jezdců všech výkonnostních i věkových kategorií. Na své si...

číst více


24.4.2019

KOMPLETNÍ FOTO REPORT a VÝSLEDKY ZE ŠTERNBERKU

FOTO: tajflice.rajce.idnes.cz/ www.motormix.cz/album/5637 VIDEO: www.youtube.com/watch?v=8Pd5UrKefwk Výsledky ze závodů najdete zde:...

číst více


18.4.2019

SPUŠTĚNA REGISTRACE na LIBEREC 11.-12.5.2019

BYLA SPUŠTĚNA REGISTRACE PRO 3. PODNIK MČR A POHÁR CAMS CC OPEN V LIBERCI 11.-12. května 2019 - VČETNĚ HOBBY JEZDCŮ BEZ LICENCE Přihlášky zde: https://entry.timechip.cz/ Info pro...

číst více


17.4.2019

SOUTĚŽ DRUŽSTEV POKRAČUJE 2. DÍLEM VE ŠTERNBERKU

Pro start družstva je potřeba přihlásit družstvo před startem prvního závodu. Na přejímce budou nachystané přihlášky. Podmínka je, že všichni jezdci družstva jsou již přihlášeni...

číst více


15.4.2019

JIŽ TENTO VÍKEND!!! ŠTERNBERK

ŠTERNBERK 20.-21.dubna 2019 Druhá letošní zastávka seriálu MČR a Pohár Cross Country OPEN 2019 se uskuteční již za několik málo dní na severu Moravy. Po sychravém víkendu se...

číst více


29.3.2019

REPORT z CC ŠIKLŮV MLÝN

Báječný začátek 8. endurové sezóny s CAMS. 1. podnik seriálu MČR a Pohár CAMS Cross Country OPEN 2019 se jel minulí víkend na Vysočině. Hostitelem letošního úvodu seriálu se stal...

číst více


26.3.2019

SPUŠTĚNY PŘIHLÁŠKY NA 2. PODNIK CROSS COUNTRY VE ŠTERNBERKU 20.- 21.4.2019

Na https://entry.timechip.cz/ byly spuštěny přihlášky na druhý podnik Cross Country OPEN ve Šternberku. Jiří Kučera Předseda Divize...

číst více


14.3.2019

INFO KE STARTU NOVÉ SEZÓNY DE CAMS NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ 23.-24.3.2019

8. sezóna Divize Endura CAMS startuje již příští víkend 23.-24. března 2019 podnikem MČR a Pohár CAMS Cross Country OPEN na Šiklově mlýně. Letošní sezóna dozná hned několika...

číst více


19.2.2019

SPUŠTĚNA REGISTRACE NA CC ŠIKLŮV 23.-24.3.2019

1. ZÁVOD SEZÓNY 2019 CROSS COUNTRY OPEN 23.-24. BŘEZNA 2019 NA ŠIKLOVĚ MLÝNĚ - SPUŠTĚNY REGISTRACE!!! Dámy a Pánové, děvčata a chlapci...milý přátelé, právě jsme spustili...

číst více


28.1.2019

SKÚTR HONDA CPX 125 I V ROCE 2019!!!

NA KOHO SE LETOS USMĚJE FORTUNA A STANE SE 5. ŠŤASTNÝM MAJITELEM SKÚTRU HONDA CPX 125 OD AUTOMOTODROMU BRNO? Stejně jako v předchozích čtyřech letech budete mít i v roce 2019...

číst více