REPORT A FOTO Z OPAŘAN 28.8.2018

REPORT A FOTO Z OPAŘAN
JIHOČESKÉ OPAŘANY-NOVÉ DVORY HOSTILI 2. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS ENDURO OPEN 2018
Když jsem byl měsíc před podnikem na prohlídce lokality a trati, bylo hned jasné, že si pořadatelé v čele s Radkem Barešem a Pavlem Polívkou ukousli pořádné sousto, když se rozhodli připravit opět podnik endura kolem Opařan. Prales a džungle na okruhu mezi testy, kterou jsme se prodírali, jasně říkali, tady poteče pot a krev. Nicméně odhodlání, zkušenosti, poctivá práce za pomoci těžké techniky byla proměněna v krásně připravený podnik endura pod vlajkami CAMS. Celé zázemí podniku bylo situováno „na ranči u Barešů“. Vše dostupné v krátkých vzdálenostech. Mezi depem pro jezdce, výborným cateringem v podání hasičů, přejímkami, časovkou, předstartovním prostorem, startem, stupni vítězů a cross testem jste nachodili sotva pár kroků.
Vše označeno, opáskováno, vysekáno a vyladěno s nejvyšší pečlivostí, tak jak je to u pořadatelů v seriálech CAMS již standardem. Ostatně jezdci nešetřili chválou a uznáním.

K závodu se původně registrovalo 260 jezdců a již ve čtvrtek v poledne se nebylo možno přihlásit. Nakonec bylo převzato a v sobotu odstartovalo 217 jezdců. V neděli 164 jezdců. Je škoda, že ti, kteří věděli o své neúčasti s předstihem se až na vyjímky neomluvili, a nebylo tak možné uvolnit místa dalším jezdcům o jejichž případnému zájmu jsme se následně dozvěděli a v budoucnu se v takovýchto případech bude muset situace řešit, aby pořadatel nepřicházel o startovné, neboť zájem o podniky CAMS je opravdu vysoký, a to především díky přístupu pořadatelů.

Po dlouhotrvajících letních vedrech se v pátek před závody celkem citelně ochladilo a večer kolem sedmé i vydatně zapršelo, což mělo nejen blahodárný účinek na trať, ale i na výkony samotných jezdců. Po dvouleté přestavce mohla v sobotu 25. srpna 2018 starostka Opařan, paní Mgr. Blanka Řezáčová, v 9.00 hod. opět poprvé mávnout státní vlajkou a vpustit tak na 44 km dlouhý okruh první tři jezdce. Na MČR I. a II. výkonnostní třídu čekalo 5 kol (220 km) a na zbytek startovního pole 4 kola (176 km). Po první části trati, na které se střídali polní a lesní cesty se zajímavými technickými pasážemi, čekal na jezdce Enduro test v Božeticích. Znalci Opařanské soutěže lokalitu znají. Šlo o kombinaci lesa, přilehlých strání a částí motokrosové trati. Nejrychlejší čas víkendu na něm předvedl Vít Kuklík v neděli s hodnotou 5:00,195. Následovala druhá část přejezdu opět se zajímavými úseky, která jezdce přivedla do centra soutěže ke Cross testu. Na trati jezdci 4x přejížděli za asistence policie ČR a hasičů silnice II. třídy a 5x podjížděli buď železnici nebo silnici I. třídy. Díky tomu, že počet ujetých metrů po veřejných komunikacích byl nula a pořadatelé našli oněch zmíněných 5 propustků, mohli být do závodu vpuštěny i motocykly bez registračních značek a mohlo se startovat na crossových pneumatikách.
Cross test byl připraven tak, že první technická část byla v remízku, následovalo pole s rytmickými zatáčkami, dále pak druhý remízek lemující pole a sekce s umělými překážkami, které ne úplně každému „chutnali“. Nicméně zájem diváků byl o tuto sekci značný a většina jezdců ji zvládla bez větších obtíží. Konec testu pak zavedl jezdce na domácí superkrosovou trať, takže každý si opravdu mohl na testu najít tu svou nejoblíbenější pasáž.
Nejrychleji test zvládl v čase 5:52,311 opět Vít Kuklík, který se oba dny stal i absolutním vítězem.
Poslední jezdec projel hodinami chvilku po 17 hodině a po vyvěšení výsledků byli v 19.00 hod. nejlepší jezdci odměněni poháry a cenami od pořadatele.
Dříve než si však jezdci ceny převzali, společně ocenili pomoc tří jezdců svým zraněným kolegům a potleskem jim za jejich nesobecké jednání poděkovali. Stejně tak odměnili potleskem přípravu závodů a pohostinnost novodvorských hostitelů.
Vítězství v jednotlivých třídách a kategoriích si v sobotu vybojovali: Vít Kuklík KRTZ motosport, Jiří Slischka MOTOSPORT KLUB OSTRAVA, Rudolf Kavský BETA ENDURO TEAM, Květoslav Kovář, Michaela Polívková BETA ENDURO TEAM a Vladimír Duchoslav z KOVOM RACING TEAMu Liberec. Absolutním vítězem bez rozdílu tříd byl v sobotu Vít Kuklík z KRTZ motosport.
Ve druhé výkonnostní třídě se z vítězství radovali Vojtěch Sekanina z Enduro Klubu Palkovice, Jindřich Slavík a Roman Körber.
Nejlepšími jezdci v Poháru CAMS byli v sobotu Erik Neuwirth, Tomáš Vašek, Denis Kirpikov, Jan Hotárek MSK Motosport a Zdeněk Dvořák.

Pořadatel vypsal i závod pro hobby jezdce „O Pohár fa Multi air“. Nejlepšího výsledku dosáhli Jan Kohout, Michal Korber a Tomáš Klos.
Nedělní závod byl vypsán na 4 a 3 kola a opět se startovalo v 9.00. Tentokrát se státní vlajky chopil pan domácí, tedy pan Bareš.
Teploty se sice celý den pohybovali okolo nezvyklých 15-ti stupňů, ale slunce dodalo pocit tepla a příjemné atmosféry a tak i druhý den v Nových Dvorech se dá řadit k těm velmi povedeným.
Po sečtení výsledků se na nejvyšší stupně postavili opět absolutně i v kategorii E2 Vít Kuklík z KRTZ motosport. Další mistrovské kategorie opanovali Jiří Slischka MOTOSPORT KLUB OSTRAVA, Daniel Neumann, Květoslav Kovář, Vladimír Duchoslav z KOVOM RACING TEAMU Liberec a Michaela Polívková BETA ENDURO TEAM.
V II. výkonnostní třídě byli nejlepší František Medek, Jindřich Slavík a Radek Kodym z BETA ENDURO TEAMU.
V Poháru brali největší poháry Erik Neuwirth, Tomáš Vašek, Otakar Andrýsek Endurová škola, Jan Hotárek MSK Motosport a Zdeněk Dvořák.
Nejlepšími hobby jezdci v neděli pak byli Václav Nedvěd, Robert Meyer a Petr Bém.

Dvoudenní soutěž družstev ovládli v MČR I. BETA ENDURO TEAM v sestavě Matěj Kudela, René Krompolc a Matěj Škuta. V MČR II. byli nejlepší trojicí Enduro klub Palkovice IV v sestavě Miroslav Holec, Tomáš Glogar a Adam Kahánek.
Mezi jezdci Poháru CAMS zvítězilo družstvo Enduro Klub Palkovice III v sestavě Robin Knězek, Michal Sitta a Tomáš Vašek a ve spojené kategorii 80 OPEN + VETERÁN 50 + ŽENY bylo nejlepší družstvo DUVAS UNI s.r.o. v sestavě Květoslav Kovář, Igor Oulehla a Jana Kořenková.

Těsně před 16 hodinou nedělní společně všichni ocenili práci pořadatelů potleskem a depo se začalo velmi rychle vyprazdňovat. Všichni, kdo umožnili pořádat tento podnik, a především ti co se na něm podíleli si zaslouží veliké poděkování a poklonu za skvěle odvedenou práci. Vše klapalo bez zádrhelů. Několik zranění sice trochu narušilo atmosféru v depu, ale to k tomuto sportu patří a při tak velkém počtu účastníků prostě zranění nelze vyloučit. Nicméně všichni odjížděli z Nových Dvorů spokojení a doufajíce v návrat v příštím roce. To už bude záležet jen na pořadateli a my všichni doufáme, že se do Nových Dvorů za tou skvělou partou zase v roce 2019 vydáme k dalšímu jihočeskému podniku.

Následující víkend bude pokračovat seriál Cross Country svým 6. dílem na Moravě ve Šternberku a následovat bude 22. - 23. září poslední letošní CC ve východočeské Úpici. Za Endurem v režii CAMS se můžete vydat až na konci října a to konkrétně 21.-22.10.2018 do Šiklova mlýna, kde seriál i zakončí svou letošní pouť. Takže brzy na viděnou na závodech.

Kompletní foto report z Opařan najdete na: tajflice.rajce.idnes.cz

Jiří Kučera
Předseda Divize Enduro


28.1.2019

SKÚTR HONDA CPX 125 I V ROCE 2019!!!

NA KOHO SE LETOS USMĚJE FORTUNA A STANE SE 5. ŠŤASTNÝM MAJITELEM SKÚTRU HONDA CPX 125 OD AUTOMOTODROMU BRNO? Stejně jako v předchozích čtyřech letech budete mít i v roce 2019...

číst více


25.1.2019

NÁROK NA STARTOVNÍ ČÍSLO Z ROKU 2018

Od 1.2.2019 zanikne právo z roku 2018 na přednost při nominování startovního čísla. Od tohoto data nebude již na případný požadavek z minulosti brán zřetel a nominovat se bude možno...

číst více
15.12.2018

MČR a POHÁR ENDURO a CROSS COUNTRY OPEN - ZMĚNY 2019

Nové žádosti o licence (jezdecké i teamové) pro rok 2019 již jsou ke stažení ZDE. Pro rok 2019 bude akceptováno datum lékařského vyšetření 17.12.2018 a novější. Nárokovat...

číst více


11.12.2018

MČR a POHÁR CROSS COUNTRY OPEN 2019 - NOVĚ ELEKTRO MOTORKY

Je čas přijmout fakt, že svět motorismu zasahují čím dál více nové technologie ať více či méně ekologické, a i svět závodění v motosportu bude v budoucnu méně či více...

číst více


6.12.2018

SPUŠTĚNÍ NOMINACÍ PRO ROK 2019

15.12.2018 budou spuštěny registrace startovních čísel pro rok 2019. Před spuštěním pro novou sezónu budou všechna data smazána!!! Je tedy zbytečné se před 15.12.2018 pokoušet o...

číst více


5.11.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ DE CAMS 2018 - VEČER PLNÝ EMOCÍ, VESELÍ A DOBRÉ NÁLADY...král je mrtev...ať žije král...7. sezónu divize endura CAMS máme definitivně a velmi úspěšně, za...

číst více


23.10.2018

FINÁLE v ŠIKLANDU - REPORT

Výsledky: zavody.endurotabor.eu Foto: tajflice.rajce.idnes.cz          ...

číst více


16.10.2018

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ SEZÓNY ENDURA A CROSS COUNTRY CAMS 3.11.2018 - ŠIKLŮV MLÝN

Již po sedmé se sejdeme na poslední party roku na Šiklově mlýně. Nebude chybět bohatý program po celý den. Slavnostní vyhlášení se uskuteční v sobotu 3. listopadu 2018 od 17.00...

číst více


5.10.2018

POSLEDNÍ LETOŠNÍ PODNIK DIVIZE ENDURA CAMS - ES ŠIKLŮV MLÝN SE NEZADRŽITELNĚ BLÍŽÍ

20. – 21.10. 2018 SE ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH A VÍTĚZÍCH V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH JEDNOTLIVCŮ I DRUŽSTEV V ENDURU FEDERACE CAMS. Registrace je již v plném proudu na...

číst více


26.9.2018

ZÁVĚREČNÉ MČR A POHÁR CROSS COUNTRY v ÚPICI

7. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁRU CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 HOSTIL SMX RACING TEAM RUDNÍK V ÚPICI - RADČI. LETOŠNÍM ABSOLUTNÍM MISTREM REPUBLIKY V CROSS COUNTRY SE STAL MILOSLAV ŠKUTA Z...

číst více


16.9.2018

MČR A POHÁR CAMS CC OPEN - POZVÁNKA NA FINÁLE V ÚPICI

VE VÝCHODOČESKÉ ÚPICI - RADČI SE O PŘÍŠTÍM VÍKENDU 22.- 23.září 2018 ROZHODNE O LETOŠNÍCH MISTRECH ČR A VÍTĚZÍCH JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ VE VŠECH VYPSANÝCH TŘÍDÁCH SERIÁLU...

číst více


12.9.2018

ENDURO SPRINT ŠIKLŮV MLÝN 20.- 21.10.2018 - SPUŠTĚNA REGISTRACE

Byla spuštěna registrace na registrace.endurotabor.eu na letošní poslední podnik seriálu Endura CAMS na Šiklově mlýně. Veškeré info k závodu najdete v PP zde:...

číst více


5.9.2018

SPUŠTĚNA REGISTRACE CC ÚPICE

SPUŠTĚNA REGISTRACE MČR A POHÁR CAMS + HOBBY - ÚPICE 22.-23.9.2018 Na webu: entry.timechip.cz byla spuštěna registrace pro poslední díl seriálu MČR A POHÁR CASM CROSS COUNTRY OPEN...

číst více


4.9.2018

REPORT ZE ŠTERNBERKU+ODKAZ NA FOTO

KONEČNĚ JSME SE DOČKALI BLÁTIVÉHO ZÁVODU! 6. DÍL SERIÁLU MČR A POHÁR CAMS CROSS COUNTRY OPEN 2018 SE USKUTEČNIL V MORAVSKÉM ŠTERNBERKU POSLEDNÍ PRÁZDNINOVÝ VÍKEND. FOTO ZDE:...

číst více