TISKOVÁ INFORMACE - IMČR MX VÍCENICE 15.6.2014 10.6.2014

TISKOVÁ INFORMACE - IMČR MX VÍCENICE 15.6.2014
INTER MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MOTOKROS CAMS 2014
Třídy 65 ccm, 85ccm, MX2/Junior, OPEN
VÍCENICE – 15. 6. 2014


Tisková informace 10. 6. 2014
Po vydařeném a pořadatelsky špičkově zvládnutém prvním závodě seriálu motokrosových závodů INTER MISTROVSTVÍ ČR MOTOKROS CAMS (Třemošnice) přichází řada na další, neméně atraktivní trať a pořadatelský tým. Štafetový kolík přebírá celoživotní ortodoxní vyznavač motokrosu a motocyklových sportů, třebíčský závodník Martin Rigó a jeho společnost AUTODÍLY METEOR s.r.o.. Martin provozuje už řadu let tradiční motokrosový areál „Holý kopec“ nedaleko obce Vícenice (u Moravských Budějovic). Tento areál prošel mnoha změnami, vylepšeními a letos bude opět právem hostit, již potřetí, elitu nejen domácího motokrosu. Pro NEDĚLNÍ závod (15.6.2014) budou na startu připraveni jezdci celkem pěti motokrosových soutěžních tříd.
Závody probíhající pod patronací ČESKOMORAVSKÉ ASOCIACE MOTOCYKLOVÉHO SPORTU (CAMS) za spoluorganizace její Divize motokrosu CAMS, společně se zkušenou brněnskou agenturou FORSAGE. Základní informace o podniku přináší tato tisková zpráva.
Více najdete na www.moto-cross.cz a www.motocams.cz. Děkujeme za spolupráci a případnou propagaci této akce.
Lenka Juřičková - mediální spolupráce
FORSAGE Brno spol. s r.o.

Motokrosový šampionát IM ČR 2014 pod křídly CAMS pokračuje o tomto víkendu ve VÍCENICÍCH
Areál na Holém Kopci je mezi motokrosaři znám svojí moderní a náročnou tratí. Závodiště se postupně systematicky vylepšuje a v letošním roce tu došlo k dalším pozitivním změnám. Po zimě zde osadili areál velkokapacitními cisternami na vodu, které v minulosti na Holasu citelně chyběly. Teď už je tedy problém s vodou minulostí a i to by mohl být jeden ze stimulů pro jezdce, proč na Holý kopec přijet. Samotná trať má klasický motokrosový charakter, délku cca 1950 metrů a její promyšlené usazení do terénu ocení především diváci. Majitel a provozovatel závodiště, motokrosař tělem i duší, Martin Rigó, se snaží být ve všech svých aktivitách perfekcionalista. Proto se po loňském závodě nechal slyšet, že si dá pro letošek „pořadatelskou pauzu“ s cílem kompletního dobudování trati podle jeho představ. Nicméně nakonec na popud CAMS přece jen změnil plány a také letos nasadil všechny síly, aby se tradice pořádání mistrovských závodů nepřerušila. Ve Vícenicích tak Holý Kopec o tomto víkendu opět přivítá výkvět domácího motokrosu i zajímavé zahraniční hosty ve třídách 65 ccm, 85 ccm, MX2/Junior a Open.

Termínový kalendář
Neděle 6. dubna        TŘEMOŠNICE (mezi Chrudimí a Čáslaví)
NEDĚLE 15. června  VÍCENICE (u Moravských Budějovic)
Neděle 13. července  OPATOV (Svitavy)
Sobota 18. října         LEDEČ n. Sázavou

Jak do Moravských Budějovic
Moravskobudějovické motokrosové závodiště Holý kopec s označeným příjezdem se nachází v těsném sousedství nedaleké obce VÍCENICE.
Brno po dálnici D1 do Velkého Meziříčí–Třebíč–Jaroměřice nad Rokytnou (152)–Moravské Budějovice nebo (silnice 152)–Ivančice–Hrotovice–Jaroměřice nad Rokytnou–Mor. Budějovice,
Jihlava (silnice E59)–Želetava–Moravské Budějovice, Třebíč (silnice 360)–Jaroměřice nad Rokytnou (152)–Moravské Budějovice,
Dačice (silnice 151)–Jemnice–Moravské Budějovice,

Vypsané třídy – bodují i Junioři
O body v seriálu INTER MISTROVSTVÍ ČR MOTOKROS CAMS 2014 bojují jezdci v jízdách třídy 65 ccm, 85 ccm, MX2 a OPEN. Pořádáním společných závodů nejnižších dětských kubatur s klasickými divácky i jezdecky oblíbenými třídami dospělých jezdců vyjadřuje CAMS jednoznačnou podporu závodnickému dorostu a pokračujícímu rozvoji talentu mladých motokrosařů. V rámci závodů třídy MX2 čekají body i na aktéry mistrovství republiky třídy Juniorů (jezdci ve věku 13 až 17 let s dvoutaktními stroji do 125 ccm). Jezdci této věkové kategorie (řada z nich se ve třídě MX2 výrazně prosazuje) budou v každé jízdě IM ČR MX CAMS 2014 sbírat body a příslušné odměny dvojnásobně: za klasifikaci třídy MX2 a navíc ještě za umístění v juniorském pořadí.

Časový harmonogram závodu ve Vícenicích - neděle 15.6.2014
07.30 – 12.15 h. Volné a kvalifikační tréninky všech tříd
12.40 – 13.00 h. Slavnostní zahájení
13.00 – 13.15 h. 1. jízda třídy 65 ccm 10 min. + 2 kola
13.25 – 13.45 h. 1. jízda třídy 85 ccm 15 min. + 2 kola
13.55 – 14.25 h. 1. jízda třídy MX2/Junior 25 min. + 2 kola
14.35 – 15.10 h. 1. jízda třídy OPEN 30 min. + 2 kola
15.10 – 15.30 h. Přestávka a doprovodný program
15.30 – 15.45 h. 2. jízda třídy 65 ccm 10 min. + 2 kola
15.55 – 16.15 h. 2. jízda třídy 85 ccm 15 min. + 2 kola
16.20 h. Celkové vyhlášení vítězů 65 ccm + 85 ccm
16.40 – 17.10 h. 2. jízda třídy MX2/Junior 25 min. + 2 kola
17.20 – 17.55 h. 2. jízda třídy OPEN 30 min. + 2 kola
18.00 h. Celkové vyhlášení vítězů MX2 Junior + MX2 + OPEN

Něco málo z historie…
Do Moravských Budějovic, kam to kromě diváků z oblasti Vysočiny nemají daleko ani příznivci motoristického sportu z Jihomoravského a Jihočeského kraje, se republikový motokrosový šampionát vrátil předloni po dlouhých 28 letech. Kdo na trať na Holém kopci zavítá po delší době, možná ani zdejší motokrosový areál nepozná. Klasická hliněná trať i její okolí a zázemí prošla v posledních letech rozsáhlými úpravami, takže se stává především pro jezdce čím dál atraktivnější.
Málokdo však ví, že historie této trati se začala psát už desítky let před tím. Přesně v roce 1971, kdy možnosti „Holasu“ objevil pan František Zemčík, legendární motocyklový závodník z Moravských Budějovic. Právě on se nejvíce zasloužil o to, že byl u Vícenic zbudován motokrosový areál, který v průběhu let dokázal hostit nejen Mistrovství ČSSR, ale také významné mezinárodní závody (tzv. Motokros s mezinárodní účastí). Spolu s dalšími členy Automotoklubu Svazarmu Moravské Budějovice dokázal udržovat a provozovat trať skoro dvacet let! Martin Rigó k tomu říká: „Osobně jsem „Holas“ poznal jako závodník, účastnil jsem se zde závodu Přeboru Jižní Moravy v motokrosu, tehdy pořádaném velkým srdcařem Františkem Mácou. Franta měl mimo organizování závodů na starosti i tuto trať. Její tvar je vlastně jeho práce. Přinesl hodně změn, včetně umístění divácky nejatraktivnějšího skoku pod „bufetem“. Po něm pak převzala trať jedna italská společnost, která se o ni ale moc nestarala a tak se postupem času z holého kopce stal kopec zarostlý. Dalo nám potom skutečně hodně práce vše napravit a vrátit sem motokrosové závodiště odpovídající současným moderním sportovním trendům. Po mnohaletém boji s porostem je však dnes z Holého Kopce opět kopec holý."
 

Systém šampionátu
V každém podniku seriálu INTER MISTROVSTVÍ ČR MOTOKROS CAMS 2014 absolvují jezdci všech tříd dvě samostatně bodované jízdy.
Třída 65 ccm 2 x 10 minut plus 2 kola. Třída 85 ccm 2 x 15 minut plus 2 kola. Třída MX2 + Junior 2 x 25 minut plus 2 kola. Třída OPEN 2 x 30 minut plus 2 kola.
Body získávají jezdci na 1. - 20. místě: 25, 22, 20,18,16,15,14,13,12,11,10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

Zajímavosti a novinky
➢ ČASOVÝ PROGRAM – dvě varianty, časový harmonogram „STANDARD A“ (3 série závodů) a „EXTRÉM B“ pro nepříznivé počasí - horko či déšť (4 série závodů po 2 jízdách).
➢ DODATEČNÉ BODOVÁNÍ – vedle klasického bodování za pořadí v jízdě je ve hře během každého závodu seriálu IM ČR MX CAMS 2014 i dalších 5 bodů pro jednotlivé třídy při každém podniku - 3 body pro vítěze kvalifikace a po 1 bodu pro jezdce s nejrychlejším časem na kolo v každé jízdě.
➢ FINANČNÍ PRÉMIE PRO ZÁVOD - Divize motokrosu CAMS ve spolupráci s pořadateli dílčích závodů seriálu a partnery jednotlivých tříd zajistila pro každý závod finanční hotovost v celkové výši 40.000 Kč, která bude rozdělena deseti nejlepším jezdcům každé třídy.
➢ ČERVENÉ ČÍSLOVÉ TABULKY - aktuálně vedoucí jezdec průběžného pořadí každé třídy má na motocyklu číslové tabulky opatřené červeným podkladem svého startovního čísla.
➢ ZÁVĚREČNÝ VYHLAŠOVACÍ CEREMONIÁL – proběhne odděleně ve dvou fázích (děti a dospělí) a účastní se jej vždy první 3 jezdci celkového pořadí závodu každé třídy. Ceny předává zástupce partnera dané třídy a čestný host (známá osobnost české motokrosové historie).
➢ SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ CELKOVÝCH VÝSLEDKŮ SERIÁLU – letos proběhne bezprostředně po skončení finálového závodu v Ledči n/Sázavou v SOBOTU 18.10.2014 přímo na závodišti nebo v odpovídajících prostorách ve městě.
➢ WEBOVÉ STRÁNKY – organizátor provozuje specializované webové stránky pro MOTOKROS www.moto-cross.cz s aktuálními informacemi, on-line průběžnými/celkovými výsledky, fotografiemi atd. Další motokrosové informace lze nalézt na webu sportovní motocyklové autority CAMS www.motocams.cz.

Na startu česká motokrosová kvalita i mladé naděje
Kdo přesně přijede o tomto víkendu závodit do Vícenic je přece hádáním ze skleněné koule, protože startovní Nominace jezdců jsou celoroční záležitostí a jezdci pak v průběhu sezóny volí dle své aktuální situace taktiku účasti v jednotlivých seriálech či závodech. Více však poodhalí pohled do průběžného pořadí jednotlivých závodních tříd po prvním absolvovaném závodu seriálu IM ČR MX CAMS 2014. V nejsilnější třídě OPEN vede trio zkušených jezdců Jiří Čepelák, Marek Sukup a Petr Bartoš. S malou ztrátou pak následuje úřadující republikový mistr Petr Smitka, mladý Jaromír Romančík a šestý je matador Martina Žerava. Zlepšit svůj horší dubnový start do šampionátu se chystá i zkušený Jihomoravan Honza Brabec. Svou pozici z celkového loňského pořadí seriálu IM ČR MX budou jistě chtít obhájit zkušení jezdci Stloukal s Votroubkem.
V nejpočetněji obsazované třídě MX2 je v souboji o vítězství ve hře vždy alespoň deset kvalitních reprezentantů, ke kterým budou určitě patřit lídři šampionátu Rudolf Weschta s Milanem Špičákem, Polák Wysocki, Slovák Šimko či naši mladíci Finěk s Krčem. Ve třídě JUNIOR je velmi očekávaným start mladého nadějného motokrosaře Jakuba Terešáka, který se coby mistr republiky ve třídě 85 ccm hned po prvním závodě představí jako vedoucí jezdec průběžného pořadí. Silnými soupeři mu budou druhý Polák Chetnicki či Drdaj s Kohútem.
V tzv. „dětských“ třídách 65 ccm a 85 ccm je před sezónou těžké hledat jména favoritů, v každé třídě chtějí vždy všichni jezdci předvést maximum svého motokrosového kumštu a bojuje se zde skutečně o každou pozici. Ve třídě 85 ccm zatím dominuje Slovák Šimon Jošt, druhým v pořadí je Martin Vondrášek následovaný Polákem Osieleniecem a Slovákem Posluchem. K tomu je potřeba počítat i s předními jezdci loňské nižší třídy 65 ccm J. Wagenknechtem, A. Duškem a především mistrem republiky třídy 65 ccm Radimem Krausem (ten teprve rozjíždí sezónu po zdlouhavém zranění). V nejmladší dětské třídě 65 ccm bude jistě „horko“ v boji o stupně vítězů mezi domácí dvojicí Příhoda, Rathouský a Novák, zajímavostí bude i start Kristýny Tomíškové.

Letos partnerské záštity tříd
Novým prvkem letošního seriálu INTER MISTROVSTVÍ ČR MOTOKROS CAMS 2014 je statut PARTNERSKÉ ZÁŠTITY TŘÍD. CAMS vítá aktivitu domácích subjektů, pracujících delší dobu v oblasti motoristického sportu, které budou po celou sezónu 2014 oficiálními partnery jimi zastřešených tříd. To by se mělo projevit v kvalitě zabezpečení každé třídy především formou hodnotných darů a cen. Patří sem společnosti GOLD FREN s.r.o. pro třídy 65 ccm a 85 ccm, MG SPORT CZECHO s.r.o. pro třídy MX2 Junior a MX2, HULHO s.r.o./HULHO Motocross Team Aš pro třídu OPEN. Zástupci uvedených partnerů budou představeni divákům a z jejich rukou převezmou ceny vždy první tři jezdci jimi zastřešovaných tříd!

Průběžné pořadí šampionátu 2014 po prvním závodu v Třemošnici
Třída 65 ccm

1. PŘÍHODA Patrik (KTM) 55, 2. RATHOUSKÝ Petr (KTM) 44, 3. NOVÁK Josef (KTM) 40, 4. VĚTROVSKÝ Radek (KTM) 36, 5. CHLUM Matyáš (KTM) 32, 6. FORNÁL Michael (KTM) 29, 7. VINCZE Kristián (KTM) 27, 8. ČERNÝ Luděk (KTM) 26, 9. JANIŠ Lukáš (KTM) 24, 10. PIKART Tomáš (KTM) 20.

Třída 85 ccm
1. JOŠT Šimon (KTM) 55,
2. VONDRÁŠEK Martin (KTM) 44, 3. OSIELENIEC Kamil (KTM) 40, 4. POSLUCH Jozef (KTM) 36, 5. MALIHA Roman (KTM) 32, 6. DUBÓCZI Jaroslav (KTM) 29, 7. DUŠEK Adam (KTM) 26, 8. KLEJCH Jiří (KTM) 25, 9. MATĚJEC Jiří (KTM) 23, 10. NEŠPOR Marek (KTM) 22.

Třída MX2 Junior
1. TEREŠÁK Jakub (KTM) 49,
2. CHETNICKI Gabriel (KTM) 48, 3. DRDAJ Dušan (Yamaha) 42, 4. KOHÚT Tomáš (KTM) 36, 5. POLÁŠ Denis (KTM) 32, 6. PACH Jiří (KTM) 30, 7. VYMAZAL Jakub (KTM) 28, 8. NOVOTNÝ Jakub (KTM) 24, 9. DVOŘÁČEK Pavel (KTM) 23, 10. MALEICKI Dominik (KTM) 20.

Třída MX2
1. WESCHTA Rudolf (Suzuki) 53,
2. ŠPIČÁK Milan (Honda) 42, 3. WYSOCKI Tomasz (KTM) 41, 4. FINĚK Martin (KTM) 39, 5. ŠIMKO Tomáš (KTM) 29, 6. KRČ Martin (KTM) 29, 7. HRUŠKA Jakub (KTM) 25, 8. ŠIKYŇA Richard (KTM) 22, 9. SOLDÁT David (KTM) 22, 10. CHETNICKI Gabriel (KTM) 21.

Třída OPEN
1. ČEPELÁK Jiří (Yamaha) 50,
2. SUKUP Marek (KTM) 46, 3. ROMANČÍK Jaroslav (Suzuki) 43, 4. SMITKA Petr (KTM) 36, 5. ROMANČÍK Jaroslav (Suzuki) 31, 6. ŽERAVA Martin (Suzuki) 29, 7. VOTROUBEK Michal (Yamaha) 29, 8. BRENDL Ondřej (KTM) 23, 9. BRABEC Jan (KTM) 21, 10. MICHALEC Petr (Suzuki) 21.


AKREDITACE MÉDIÍ - DŮLEŽITÉ!!!
Oficiální akreditační formulář INTER MISTROVSTVÍ ČR MOTOKROS CAMS 2014 je k dispozici na webu federace CAMS www.motocams.cz.
Kompletně vyplněný akreditační formulář zašle žadatel vždy nejpozději do středy před daným podnikem na níže uvedený:
Českomoravská asociace motocyklového sportu
E–mail: press@motocams.cz

Při splnění požadovaných podmínek lze požádat o akreditaci ještě v den konání podniku v označeném tiskovém středisku příslušného motokrosového areálu.
Ve Vícenicích bude tiskové středisko na závodišti v provozu od 10.00 hod. do 18.30 hod.
Žadatel o akreditaci se prokáže platným novinářským průkazem. Všichni akreditovaní žurnalisté, fotografové a kameramani jsou povinni při akreditační proceduře podepsat formulář „Ručení odpovědnosti, práva a povinnosti akreditovaného novináře“. O akreditaci lze požádat až po dosažení věku 18 let. Akreditovaní fotografové a kameramani mohou vykonávat svoji činnost na závodišti pouze s rozlišovací vestou, který proti vratné záloze 200,- Kč obdrží při akreditaci.


FORSAGE Brno spol. s r.o. ORGANIZAČNÍ KOORDINÁTOR - IM ČR MX CAMS 2014


8.1.2015

SMUTNÁ ZPRÁVA

S bolestí v srdci oznamujeme, že nás po krátké nemoci navždy opustil dne 6. ledna 2015 pan Miroslav ŠTAUD. Jeho celý život byl spjat s motorizmem, ať už z dob kdy sám závodil,...

číst více


9.12.2014

SETKÁNÍ DUKLÁKŮ V OLOMOUCI

Motokrosová Dukla znovu ožila ve vzpomínání jezdců Československý motokros měl v minulých letech jeden z nejpropracovanějších systémů výchovy mladých jezdců na světě....

číst více


11.11.2014

!!! POZOR POZOR !!! SRAZ "DUKLÁKŮ" VŠECH DOB Z CELÉ ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLIKY

29.11. od 12:00 hod. se koná sraz všech motokrosařů, kteří měli co do činění s některým ze středisek DUKLA. Setkání všech motokrosařů,ktreří prošli jakýmkoli střediskem Dukly...

číst více


10.11.2014

MX sezóna CAMS očima Jirky Hejtíka

MOTOKROSOVÁ SEZÓNA 2014 POD KŘÍDLY CAMS Stejně jako v roce 2013 byly i letos vypsány čtyři mistrovské podniky. Odjely se na osvědčených tratích renomovaných pořadatelů a hlavní...

číst více


23.10.2014

V LEDČI SE ZÁVODILO NEJEN O POSLEDNÍ MISTROVSKÉ BODY, ALE I O DORT OD PANÍ BĚLY CHURAVÉ

Hodně pozdní termín pro mistrovský podnik, který si vybrali ledečtí pořadatelé, vzbuzoval velkou spoustu pochybností o správnosti tohoto kroku, protože začátek podzimu nemívá...

číst více


20.10.2014

Motokros CAMS má své MISTRY ČR!

MISTŘI ČR seriálu INTER MČR v MOTOKROSU CAMS 2014: 65 ccm - st.č. 10 Patrik Příhoda (KTM, CZE) 85 ccm - st.č. 11 Martin Vondrášek (KTM, CZE) MX2 Junior - st.č. 111 Gabriel...

číst více


15.10.2014

Tisková informace - MX Ledeč n. Sázavou

Motokrosový šampionát IM ČR MX 2014 pod křídly CAMS uzavírá ČTVRTÝ závod v LEDČI n. Sázavou Když se 6. dubna letošního roku rozjížděl seriál Inter M ČR MOTOKROS CAMS na...

číst více


14.10.2014

SPANILÁ JÍZDA JIRKY JANKOVSKÉHO A JEHO JD191 CAMS MX ACADEMY TEAMU

Vážení partneři a sponzoři, zde zasílám týmové video z Juniorského Mezinárodního Mistrovství Republiky konaného v Horažďovicích v sobotu 11.10....

číst více
13.10.2014

NA POSLEDNÍ ZÁVOD SEZÓNY JE PŘIPRAVENÁ LEDEČ NAD SÁZAVOU

Když se 6.4. letošního roku rozjížděl seriál Inter MČR MOTOKROS na třemošnické trati v podhůří Železných hor, kde na tamní závodiště majestátně shlíží shůry zřícenina...

číst více


8.10.2014

Pozvánka na finální závod MX do Ledče

Vážení motorističtí fandové, zveme Vás na ledečské závodiště, kde se chystá na neděli 19. října 2014 finálový závod INTER MČR v motokrosu 2014. Na základě dlouholetých...

číst více


30.9.2014

TŘEBÍZ JUNIORSKÁ DRUŽSTVA

Překrásný prosluněný víkend a profesionálně připravená trať v Třebízi přivitaly závodníky juniorských družstev tím nejlepším možným způsobem. Lépe už to nešlo, takže...

číst více


24.7.2014

ZRUŠENÍ ZÁVODU SUPERMOTO V HRUŠOVANECH NAD JEVIŠOVKOU

To co je pro fanoušky a jezdce formule jedna Monte Carlo, to se za několik málo posledních let stalo z Hrušovan nad Jevišovkou pro vyznavače supermota. Závody v ulicích městečka...

číst více


18.7.2014

VIDEO Z MX Opatov 13.7.2014

Video z INTER MČR MOTOKROS 2014 - OPATOV...

číst více


15.7.2014

REPORT Z VYDAŘENÉHO ZÁVODU INTER MČR OPATOV

Opatovští pořadatelé třetího podniku INTER MČR MOTOKROS 2014 vyslali hodně hlasitý signál do světa motokrosu, že i v České republice lze postavit trať bezpečnou, rychlou a...

číst více