PROJEKT: LESY NEJSOU TRATÍ ANI ZÁVODIŠTĚM 2.9.2013

PROJEKT: LESY NEJSOU TRATÍ ANI ZÁVODIŠTĚM
V dnešní moderní a přetechnizované době vzrůstá tlak společnosti na všeobecnou regulaci lidské činnosti v souvislosti se životním prostředím a naší přírodou. Proto využíváme možnost realizovat zajímavý projekt ochrany lesa a lesního prostředí před nekontrolovatelným působením vlivů motorizmu na toto prostředí formou osvěty v segmentu sportovní motoristické veřejnosti, a to především mezi našimi členy a sympatizanty v terénním motocyklovém sportu.

Motorkáři fandí přírodě realizací projektu „LESY NEJSOU TRATÍ ANI ZÁVODIŠTĚM“.Tvůrci projektu „LESY NEJSOU TRATÍ ANI ZÁVODIŠTĚM“. z řad národní sportovní motocyklové autority ČESKOMORAVSKÁ ASOCIACE MOTOCYKLOVÉHO SPORTU (CAMS) vyzývají své členy a sympatizanty i sportovní a motoristickou celorepublikovou veřejnost k dodržování základních zásad ochrany životního prostředí, lesů a přírody před nekontrolovatelným působením vlivů motorizmu.

Proto zveřejňujeme toto MOTORISTICKÉ EKOLOGICKÉ DESATERO, které se budeme snažit dodržovat a šířit je v rámci osvěty při všech našich aktivitách:

1. „LESY NEJSOU TRATÍ ANI ZÁVODIŠTĚM“ – náš zásadní preventivní požadavek, že terénní motocykly do lesa ani do volné přírody v žádném případu nepatří!

2. „JEZDÍME KDE TO ŠKODÍ NEJMÉNĚ“ – motosport provozujeme jen ve specifických k závodům určených a potřebně vybavených areálech či lokalitách!

3. „I V ZÁVODNÍCH AREÁLECH CTÍME PŘÍRODU“ – nepoškozujeme zde místní životní prostředí a svou ohleduplnou činností pomáháme udržovat pořádek, čistotu a příjemné okolí!

4. „MOTORIZMUS MÁME POD KONTROLOU“ - s motocykly a dopravními prostředky parkujeme jen na určených místech, minimalizujeme potřebný prostor a způsobené škody!

5. „DODRŽUJEME TECHNOLOGICKOU BEZPEČNOST“ – své stroje a věci máme vždy připraveny v souladu s ekologickými požadavky a kontrolujeme jejich nezávadnou činnost!

6. „PHM A PLASTY NA ZEM NEPATŘÍ“ – s pohonnými hmotami/náplněmi nakládáme v souladu s ekologickými předpisy, plastové věci odnášíme s sebou nebo ukládáme do sběrných nádob.

7. „ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ CHRÁNÍME ZEJMÉNA PRO SEBE“ - ctíme dobrovolně podmínky udržení zdravého životního prostředí, snažíme se je zachovat do budoucna v dobrém stavu!

8. „V PŘÍRODĚ NEJSME SAMI“ – dělíme se o ni s ostatními lidmi, jsme v ní odpovědni za rostliny a živočichy, kterým svou disciplinovanou činností napomáháme k přežití a rozvoji!

9. „EKOLOGIE JE NAŠIM KRÉDEM“ – produkujeme minimum odpadu, neznečišťujeme jím své okolí a zbavujeme se jej pouze v místech k tomu určených.

10. „STÁLE A VŽDY PŘÍKLADEM“ – k přírodě, životnímu prostředí a ostatním se chováme s respektem tak, abychom byli spokojeni sami se sebou a tudíž i vzorem pro své okolí.

Znění celého projektu najdete zde.


15.7.2024

ENDURO SPRINT BERNARTICE 31.8 -1.9.2024

Druhou polovinu sezóny Endura CAMS odstartují na přelomu prázdnin Enduro sprintem jihočeské Bernartice!!! Díky souhlasu pana Františka Krzáka - leadra KV TEAMU, který podnik...

číst více


5.6.2024

Fotogalerie ES Branky

Mrkněte na povedenou fotogalerii z víkendového závodu ES Branky od Jakuba Švehly (MotorMax). PROHLÉDNOUT...

číst více


13.5.2024

Prezentace - Cross Country OPEN Liberec 2024

Níže naleznete odkaz na prezenaci akce konané v Liberci - Enduro Sprint Liberec 2024 - nedělní...

číst více


2.5.2024

ES LIBEREC - PÚ 1. ZMĚNY PRO MČR II !!!, VYHLÁŠENÍ SOBOTA

Z důvodu absolutního naplnění kapacity startujících a zachování sportovní hodnoty podniku v Liberci, dochází k následujícím změnám: MČR II E1, E2 a VETERÁN OPEN budou startovat v...

číst více


2.5.2024

Reportáž: Jarní cena Brna 2024 očima Tomáše Gescheidta

Jarní cena Brna se konala v termínu 19. až 21. dubna 2024 za velmi chladného a skutečně "aprílového" počasí. V pátek a v sobotu se střídaly přeháňky a v sobotu večer byly 3°C, v...

číst více


24.4.2024

Enduro Sprint Liberec 2024

MISTROVSTVÍ ČR ENDURO OPEN 2024 4.5.2024 - 5.5.2024...

číst více


9.4.2024

Jarní cena Brna: Uzávěrka přihlášek

Ještě do středy 10.4.2024 můžete posílat přihlášky na Jarní cenu Brna 2024. Snížené startovné musí být na účtu připsáno do pátku 12.4.2024. Přihlášku najdete zde, propozice...

číst více


2.4.2024

Enduro Sprint Liberec – propozice

Byly zveřejněny propozice k dalšímu závodu ES, který se uskuteční 4. - 5. května v Liberci. Propozice najdete...

číst více


28.3.2024

Probíhající změny v pojištění

Vážení závodníci, aktuálně dochází ke změně pojišťovacího makléře. Nové dokumenty a kontakt na nového makléře budou zveřejněny v týdnu po velikonočních svátcích....

číst více


25.3.2024

Fotoreportáž: První závody Enduro Sprintu ve Znojmě

O uplynulém víkendu se ve Znojmě uskutečnily první závody Enduro Sprintu v letošní sezóně. Podívejte se na fotogalerii, kterou vám zprostředoval portál Motor-Max.cz (Foto: Roman...

číst více


14.3.2024

Jarní cena Brna 2024 - propozice

Byly zveřejněny propozice k letošní Jarní ceně Brna 2024, která se na Masarykově okruhu uskuteční 19. – 21. dubna. Propozice naleznete...

číst více


11.3.2024

ENDURO - REGISTRACE ES ZNOJMO SPUŠTĚNY

REGISTRACE ES ZNOJMO SPUŠTĚNY První letošní ES ve Znojmě už klepe na dveře další sezóny Endura...

číst více


15.2.2024

KALENDÁŘ PŘÍRODNÍCH OKRUHŮ CAMS 2024

CAMS – KALENDÁŘ ZÁVODŮ PŘÍRODNÍ OKRUHY 2024 Testování Slovakia Ring                       11.04.2024 Jarní cena...

číst více


14.2.2024

KALENDÁŘ DIVIZE ENDURA CAMS 2024

Kalendář ke stažení...

číst více