Prohlášení prezidenta CAMS ke konečnému hodnocení výsledků divize přírodních okruhů 2023 6.11.2023

Prohlášení prezidenta CAMS ke konečnému hodnocení výsledků divize přírodních okruhů 2023
1.11.2023

Po skončení sezony závodů přírodních okruhů CAMS obdržel dvě žádosti o disciplinární řízení ke konečnému hodnocení výsledků závodů divize přírodních okruhů 2023. Žádost předložil a všechny náležitosti s ní spojené splnil jezdec Jiří Petrla. Žádost poukazovala na pochybení.

1. Při podniku v Kopčanech byl do závodu kategorie nad 600m3 vpuštěn závodník, který nesplňoval podmínky vypsané pro tento závod a byl i přesto zařazen do bodování. Stejná chyba byla zaznamenána i při závodech v Žilině. Závodník Jiří Petrla žádal, aby konečný výsledek akceptoval skutečnost, že jezdcům, kterým body nepatří, jim nebudou ubrány. Tím by získal první pozici.

2. Žádost poukazuje na pochybení CAMS a to, že v Řádech ani ve Zvláštních ustanoveních není výše uvedená skutečnost upravena.

3. Nebylo uveřejněno na stránkách CAMS, že jezdec musí absolvovat minimálně jeden závod na přírodním okruhu a závody na dromu, byť s tímto byli všichni jezdci seznámeni.

Výkonný výbor v konečném hodnocení jezdcům body nepřiznal.

Aby se napravily nešvary, které vyplynuly na konci sezony 2023 divize přírodních okruhů CAMS, výkonný výbor se usnesl na následujícím.

Je nezbytné se zahájením sezony pečlivě revidovat a uveřejnit Řády a Zvláštní ustanovení, aby v průběhu a na konci sezony nedocházelo k situacím výše popsaným. Napravit pochybení, které vzniklo v sezoně 2023, že nebylo výslovně uvedeno, aby byl jezdec bodován v celkovém šampionátu, je povinen absolvovat závody na dromu a minimálně na jednom z přírodních okruhů.

Toto ustanovení pro sezonu 2024 bude upraveno takto: Aby byl jezdec bodován v celkovém šampionátu, je povinen absolvovat závody na autodromu a minimálně na dvou přírodních okruzích.

Při bodování šampionátu je důležité dbát na to, aby bodováni byli jen ti jezdci, kteří splňují veškeré náležitosti spadající do dané kategorie. Bude li v závodě jezdec, který nesplňuje náležitosti a bude na výjimku do závodu vpuštěn, může závod odjet, nesmí být však bodován.

K účasti jezdců ze zahraničí lze konstatovat jen tolik, že šampionát přírodních okruhů se stal natolik atraktivním, že účast zahraničních jezdců je vítána. Přijměme konkurenci a výzvu k lepším výkonům.

K záležitosti řešené disciplinární komisí:

Pokud by se do konečného pořadí připočítaly body i těch jezdců, kteří neměli právo získat body do konečného hodnocení, by byl vítězem Jiří Petrla. Tento výpočet vyhodnotil výkonný výbor za chybný (chyba na straně CAMS). Správný výpočet konečného pořadí měl být bez bodů jezdců, kteří na body do celkového hodnocení nárok neměli. V tomto případě by měl být vítězem Daniel Vysloužil. A Jiří Petrla by obsadil druhou příčku. A to i v případě, kdy s Danielem Vysloužilem měli stejný počet bodů, ale Daniel Vysloužil měl na svém kontě vítězství a tedy dle řádů je vítězem.

Protože došlo k formálnímu pochybení, kdy připočítávání bodů nebylo ošetřeno dostatečně v řádech, musela disciplinární komise dojít k následnému rozhodnutí: Bud Jiří Petrla bude souhlasit s druhým místem nebo budou vyhlášena dvě první místa. Jiří Petrla souhlasil s druhou nabídkou, tedy nabídkou druhého prvního místa.

Bohužel po uveřejnění výsledku disciplinárního řízení a po zveřejnění opravených konečných výsledků šampionátu se objevily skutečnosti, které v době disciplinárního řízení nebyly známy. Vzhledem k jejich závažnosti považuji za nezbytné se vyjádřit. Byly předloženy důkazy o tom, že osoby, z okolí jezdce Petrly, aniž by byl znám verdikt disciplinární komise, se nevybíravým způsobem na sociálních sítích vyjadřovaly nejen k vedení CAMS, ale i k jezdcům a celému šampionátu. Byly předloženy důkazy o tom, že jezdec Petrla si svévolně při závodu v Kopčanech krátil trať. Nikdo z jezdců však proti tomuto manévru nepodal protest, takže tento prohřešek nebyl nikým avizován. Po skončení disciplinárního řízení jezdec Petrla oznámil, že svoji jezdeckou kariéru končí.

Závěrem dovolte osobní pohled. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem je pro mě osobně vítězem šampionátu jezdec Daniel Vysloužil. Poctivě, bez útoků a nesportovního jednání, si svoje body v sezoně 2023 vyjel a za to mu jménem svým i jménem výkonného výboru k prvnímu, poctivě vyjetému, místu gratuluji.

Karel Abraham

Prezident CAMS


28.5.2024

ZÁVOD KOPČANY

POŘADATEL ZÁVODU PŘÍRODNÍCH OKRUHŮ V KOPČANECH UPOZORŇUJE VŠECHNY ZÁVODNÍKY, ŽE BUDOU STRIKTNĚ DODRŽOVÁNY TECHNICKÉ PŘEDPISY A TO OBVZLÁŠTĚ U KATEGORIÍ TWIN, SUPERSPORT A 125...

číst více


2.5.2024

Reportáž: Jarní cena Brna očima Tomáše Gescheidta

Jarní cena Brna se konala v termínu 19. až 21. dubna 2024 za velmi chladného a skutečně "aprílového" počasí. V pátek a v sobotu se střídaly přeháňky a v sobotu večer byly 3°C, v...

číst více


14.3.2024

Jarní cena Brna 2024 - propozice

Byly zveřejněny propozice k letošní Jarní ceně Brna 2024, která se na Masarykově okruhu uskuteční 19. – 21. dubna. Propozice naleznete...

číst více


14.2.2024

KALENDÁŘ PŘÍRODNÍCH OKRUHŮ CAMS 2024

CAMS – KALENDÁŘ ZÁVODŮ PŘÍRODNÍ OKRUHY 2024 Testování Slovakia Ring                    11.04.2024 Jarní cena Brna   ...

číst více


12.11.2023

Slavnostní vyhlášení sezóny přirodních okruhů CAMS 2023

Slavnostní vyhlášení sezóny CAMS - Mistrovství České republiky Tourist trophy 2023 Odkaz na fotogalerii najdete...

číst více


6.11.2023

Prohlášení prezidenta CAMS ke konečnému hodnocení výsledků divize přírodních okruhů 2023

1.11.2023 Po skončení sezony závodů přírodních okruhů CAMS obdržel dvě žádosti o disciplinární řízení ke konečnému hodnocení výsledků závodů divize přírodních okruhů...

číst více


26.10.2023

Zápis ze zasedání Disciplinární komise divize přírodních okruhů

Zápis ze zasedání Disciplinární komise divize přírodních okruhů ze dne 25. října 2023 naleznete ke stažení...

číst více


17.10.2023

Konečné výsledky CAMS přírodní okruhy

Mistrovství a Přebor ČR na přírodních okruzích 2023. AKTUALIZACE - Konečné výsledky CAMS přírodní okruhy...

číst více


16.10.2023

Zápis ze zasedání Výkonného výboru divize přírodních okruhů

Zápis ze zasedání Výkonného výboru divize přírodních okruhů CAMS ze dne 9.10.2023 Zápis k nahlédnutí...

číst více


16.10.2023

FOTOGALERIE VELKÁ CENA BOHUMILA STAŠI 2023

Mrkněte se na Fotogalerii z Velké Ceny Bohumila Staši, která se jela na Masarykově okruhu 29. 10.-1. 10....

číst více


19.9.2023

Velká Cena Bohumila Staši 2023

29. září – 1. října 2023 Mistrovství a Přebor ČR přírodních okruhů...

číst více


18.8.2023

DYMOKURY 2023

DYMOKURY 2023 Mistrovství a přebor ČR přírodních okruhů 2.-3. záží 2023 Příjezd do místa závodu bude označen ukazateli s nápisem přírodní...

číst více


30.6.2023

Cena Slovenska 2023

V dňoch 21.-23. júla 2023 sa na Slovakia Ringu uskutoční tradičné podujatie Cena Slovenska, ktorého súčasťou budú Medzinárodné majstrovstvá SR na prírodných okruhoch, okrem toho sa...

číst více


26.4.2023

Slunečná Jarní cena Brna 2023 - reportáž Tomáše Gescheidta

Jarní cena Brna se koná v termínu 21. až 23. dubna 2023 za velmi příznivého a téměř letního počasí. Závod se jel pod hlavičkou Českomoravské asociace motocyklového sportu CAMS a...

číst více


19.4.2023

Tradiční Jarní cena Brna zahájí motocyklovou sezónu na Masarykově okruhu

Motocyklová závodní sezóna začíná tento víkend 21. a 23. dubna Jarní cenou Brna. Tradiční podnik Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích pod patronací Českomoravské...

číst více